Sportas

2016.07.29 11:14

„FIA European Rally Trophy“ lenktynės – jau Lietuvoje

ELTA 2016.07.29 11:14

 „FIA European Rally Trophy“ (FIA ERT) – Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) inicijuota Europos varžybų serija, vykstanti aštuoniuose Europos regionuose – pirmą kartą debiutuos ir Lietuvoje.

Šiais metais du iš penkių Baltijos regiono – „FIA Baltic Rally Trophy“ (FIA BRT) etapų vyks Lietuvoje – „300 ežerų“ ir Elektrėnų ralio metu.

FIA ERT suteikia galimybę talentingiausiems sportininkams pasirodyti tarptautiniu lygmeniu ir patekti į „FIA European Rally Trophy“ finalą, kuris vyks lapkričio mėnesį Austrijoje. Į finalą patenka trys geriausi vairuotojai iš kiekvienos kategorijos: ERT, ERT2, ERT3 ir „ERT Junior“. Pradiniame etape FIA ERT varžybos yra suskirstytos į regionus. Trys Baltijos valstybės (Lietuva, Latvija ir Estija), bei Suomija priskirtos bendram Baltijos regionui. Oficialiai įkūrus šią varžybų seriją, FIA pasiūlė Lietuvai organizuoti vieną arba du Baltijos regiono etapus Lietuvoje: pagal FIA taisykles, toje pačioje šalyje gali vykti ne daugiau nei trys to regiono etapai. Tokia teisė šiemet suteikta dviem Lietuvos ralio čempionato etapų organizatoriams.

Pirmasis „FIA Baltic Rally Trophy“ etapas vyko gegužės mėnesį Latvijoje Kurzemės ralio metu, o rugpjūčio 12–13 dienomis Zarasuose, septintą kartą vyksiančio „300 ežerų“ ralio metu įvyks ir antrasis Baltijos regiono etapas. Renginio Zarasuose viena iš organizatorių Neringa Simson neabejoja, kad „FIA Baltic Rally Trophy“ etapas, įvyksiantis Lietuvoje, yra didelis pasiekimas Lietuvos automobilių sportui.

„Džiaugiamės mums parodytu FIA pasitikėjimu, tačiau suprantame, kad kartu tai ir didžiulė atsakomybė tiek organizatoriams, tiek ir Lietuvos automobilių sporto federacijai. Kol kas sunku nuspėti, kokios reikšmės ši varžybų serija turės ateityje, tačiau dabar svarbiausia užduotis – padaryti geriausia, ką galime, kad FIA būtų patenkinta pasiektu rezultatu ir norėtų bendradarbiauti toliau“, – pasakojo N. Simson.

Organizatorė nurodė, kad šiuo metu „FIA Baltic Rally Trophy“ etape yra užsiregistravę 16 dalyvių, tarp kurių – devyni lietuvių, trys rusų, trys latvių bei vienas Izraelio atstovo ekipažas.

Didelę dalyvių sąrašo dalį sudarys žiūrovams gerai pažįstami sportininkai: Vytautas Švedas, Žilvinas Juršys, Janis Vorobjovas su nauju ir unikaliu „Mitsubishi Mirage“, Guntis Lielkajis su tradiciniu „Mitsubishi EVO IX“ ir kiti. Tikrai pasirodys ir vienintelę Lietuvoje „Škoda Fabia R5“ vairuojantis Martynas Samuitis.

Elektrėnų ralis bus kartu ir trečiasis „FIA Baltic Rally Trophy“ etapas ir antrasis, vyksiantis Lietuvoje.

Šio ralio organizatoriai Žilvinas Juršys ir Ramūnas Čapkauskas džiaugėsi, kad vos antrus metus vyksiantis ralis tampa prestižinės Europos ralio serijos dalimi bei turi viską, kas reikalinga sėkmingam renginiui: nesudėtingą logistiką ir kompaktiškumą, gerus greičio ruožus su daugybe įsimintinų posūkių, pramogas žiūrovams ir ralio miestelį pačioje Elektrėnų miesto širdyje.

Elektrėnų ralio organizatoriai neslepia su dideliu susidomėjimu laukiantys „FIA Baltic Rally Trophy“ etapo.

„Aš ir mano komanda tikime, kad tokios serijos ir įskaitos buvimas yra garbė bet kuriai šaliai ir tuo pačiu organizatoriui. Automobilių sportas šiuo metu yra pasiekęs didelį populiarumą, o ši tarptautinė įskaita leidžia apie save paskleisti žinią už Lietuvos ribų. Tuo labiau, kad turime ne tik gerus sportininkus, bet ir puikiai raliui tinkančius kelius, kuriuos jau įvertino ne vienas iš svetur atvykęs sportininkas. Žinoma, „FIA Baltic Rally Trophy“ etapas yra didelis pasiekimas ne tik federacijai, bet ir visai šaliai: tiek turistine, tiek verslo prasme. Kas be ko, tai gera atspirtis ir reabilitacija po prieš keletą metų įvykusio Pasaulio ralio čempionato etapo – galimybė parodyti, kad gali būti kur kas geriau“, – teigė Ž. Juršys.

Organizatorių teigimu, nemažai dalyvių ruošiasi dalyvauti „FIA Baltic Rally Trophy“ etape, nes ši nauja įskaita palengvina sportininkų galimybes greičiau patekti į tarptautinio lygio varžybas. Lietuva turi daug stiprių sportininkų, tačiau jiems kartais reikia paskatinimo, o ši varžybų įskaita gali tapti puikia galimybe būti pastebėtiems.

Ketvirtasis Baltijos šalių regiono etapas vyks spalio 7–8 dienomis Estijoje Saremos ralio metu, o penktasis – spalio 22–23 dienomis Latvijos ralio metu.