Naujienų srautas

Sportas2016.07.29 10:30

„Kuršių marių regatoje“ startuos rekordinis dalyvių skaičius

LRT.lt 2016.07.29 10:30

Didžiausias Lietuvoje buriavimo  renginys – tarptautinė „Kuršių marių regata“ – šeštadienį startuos ne tik gerokai išaugęs, bet ir žadėdamas nepamirštamą sportinių varžybų bei kranto renginių savaitę. Išankstinėje registracijoje jau užsiregistravo rekordinis 63 jachtų skaičius, o kranto programoje numatyta ne viena šventinė pramoga, tarp kurių – ir tiesioginė Rio olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos transliacija, kur Lietuvos trispalvę neš buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt.

Be išaugusio dalyvių skaičiaus, šiemet regatoje prie starto linijos stos ir visai nauja monotipinių laivų grupė – „Platu-25“. Iki šiol atskiroje grupėje tarpusavyje lenktyniaudavo tik taip pat monotipinė „RS-280“ jachtų klasė, vadinama Lietuvos nacionaline klase.

Giliausias tradicijas turinti regata šiemet grįžta prie savo šaknų – atidarymo ceremonija vyks ne, kaip buvo įprasta pastaruosius kelerius metus, Klaipėdos Kruizinių laivų terminale, bet naujam gyvenimui prikeltame Smiltynės jachtų klube, kur istoriškai regata startuodavo nuo pat savo gimimo.

Tęsiant tradicijas, šiemet regatos atidarymo dieną jau antrus metus vyks „Jūrų šventės regata“.

Po antrojo, naktinio, etapo regata persikels į Nidą, kur regatos organizatoriai tikisi sukurti šventę ne tik buriuotojams, bet ir ant kranto liekantiems jų artimiesiems bei draugams. Taip pat rugpjūčio 6-osios naktį, 01.15 val. vyks Rio olimpiados atidarymo ceremonijos tiesioginė transliacija regatos scenos ekrane. Šiais metais šios ceremonijos metu Lietuvos trispalvę neš buriuotoja G. Volungevičiūtė-Scheidt.

„Kuršių marių regata“ yra didžiausios kreiserinių jachtų varžybos Lietuvoje. Kartu jos laikomos kreiserinių jachtų (išskyrus „RS-280“ jachtų klasę) Lietuvos čempionatu. Tai seniausia, nuo 1954 metų organizuojama Lietuvos buriavimo regata, tapusi didžiausia buriavimo bendruomenės švente tiek ant vandens, tiek krante, rašoma pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi