Sportas

2021.06.26 07:45

Sportiniai šokiai: 2021 m. Lietuvos čempionatas įvyks jau šį savaitgalį

LRT.lt2021.06.26 07:45

Ne taip seniai prasidėjęs sportinių šokių sezonas pasiekė kulminaciją: šį savaitgalį Šiaulių arenoje įvyks 2021 m. Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas – pirmenybės. Pirmenybėse varžysis žemesnių meistriškumo klasių sportininkai, o čempionato metu ant parketo žengs mūsų šalies sportinių šokių elitas. Visi norintieji šokių kovas galės tiesiogiai stebėti internete abi savaitgalio dienas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tradiciškai vasario arba kovo mėnesį vykdavęs svarbiausias metų sportinių šokių turnyras Lietuvoje šiemet vyksta vidurvasarį. Dauguma sportininkų pripažįsta, kad yra šiek tiek išvarginti ilgo ir nenuspėjamo sezono, tačiau taip pat dauguma tvirtina, kad treniruotėms motyvacijos nestigo ir su nekantrumu laukia, kaip susiklostys varžybos Šiauliuose.

Dėl Lietuvos čempionų titulo bus varžomasi jaunių I, jaunių II, jaunimo, suaugusiųjų, senjorų I, senjorų II ir senjorų III+IV amžiaus grupėse. Šių grupių sportininkai atskirai šoks standartinius ir Lotynų Amerikos šokius.

Daug šokių mylėtojų dėmesio šiemet sulauks standartinių šokių Lietuvos čempionų titulą sekmadienį vakare jau šeštą kartą ginsiantys pasaulio ir Europos čempionai, pirmoji pasaulio reitingo pora Evaldas ir Ieva Sodeikos. Prieš savaitę Europos standartinių šokių taurę iškovoję šokėjai, jaudulį jaučia ir prieš šalies čempionatą: „Namų aikštelėje savo sirgaliams norime parodyti viską, ką galime geriausio. Tuo labiau, kad čempionatas šiemet vyksta Šiauliuose – Ievos gimtajame mieste.“ – įžvalgomis turnyro išvakarėse dalinosi E. Sodeika.

Lotynų Amerikos šokių grupės suaugusiųjų varžybos šeštadienį turėtų kelti nemažai aistrų. Praėjusiais – pandeminiais – metais buvo sulaukta mažai dalyvių, o šiemet prisijungia net dešimt papildomų duetų. Kai kurie jų perėjo iš jaunimo į suaugusiųjų amžiaus grupę, kai kurie susirado naujus partnerius, kai kurie praleido pastarųjų arba net kelerių pastarųjų metų nacionalinius čempionatus, tad tiek žiūrovai, tiek patys sportininkai šeštadienio vakaro kovų laukia nerimastingomis nuotaikomis. Tarp visų šių duetų ant parketo išvysime ir Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionų titulą, iškovotą 2020-aisiais, ginsiančius Matą Lukašovą ir Rugilę Monginaitę.

Lietuvos pirmenybėse ir čempionate šokėjus vertins septynių užsienio šalių vertintojų kolegija, o prie jų taip prisijungs po du arba tris mūsų šalies arbitrus. Kol kas teisėjų tapatybės nėra atskleistos: šokėjai savo vertintojus išvys, tik atvykę į varžybų vietą.

Visos grupės bus vertinamos vietomis, o štai suaugusiųjų atvirosioms grupėms bus pasitelkta Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) aukščiausia vertinimo sistemos versija – 3.0. Suaugusieji šokėjai bus vertinami ne vietomis, o balais, kuriuos stebės ekrane po kiekvieno finalo šokio.

„Tokį vertinimą labai įdomu stebėti žiūrovams. Šokėjų tarpusavio kova lieka ne tik sekretoriato dokumentuose, bet ir akivaizdžiai matoma po kiekvieno šokio, žiūrovai tiesiogiai stebi, kaip vienas ar kitas šokis keičia bendrą finalo eigą.“ – vertinimo sistemos pasirinkimą paaiškino LSŠF viceprezidentas, čempionato direktorius Virginijus Visockas.

Renginį organizuojanti Lietuvos sportinių šokių federacija nekvietė daug žiūrovų į areną, tačiau visi norintieji Lietuvos čempionatą galės stebėti tiesiogiai internete.

Abi savaitgalio dienas nuo pat ryto – 10.00 val. – vyks tiesioginė transliacija LSŠF Youtube paskyroje (Lithuanian DanceSport Federation); o nuo 19.00 val. finalų transliaciją dovanos portalas LRT.lt. Finalines varžybas padės stebėti sportinių šokių ekspertai Aušrelė Visockienė ir Vaidotas Lacitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt