Sportas

2021.06.24 17:14

UEFA klubiniuose turnyruose nebeliks „svečiuose pelnytų įvarčių taisyklės“

LRT.lt2021.06.24 17:14

UEFA patvirtino, kad „svečiuose pelnytų įvarčių taisyklė“, kuri gyvavo nuo 1965 m., nustos galioti jau nuo ateinančio sezono.

Taisyklė nustos galioti visuose UEFA organizuojamuose klubiniuose turnyruose nuo 2021-2022 m. sezono.

Iki šiol galiojusi taisyklė skelbė, kad jei dvi komandos atkrintamosiose varžybose per dvejas rungtynes pelno vienodą įvarčių skaičių, toliau žengia ta komanda, kuri pelnė daugiau įvarčių žaisdama svečiuose.

Nuo šiol tokios rungtynės turės du 15 min. truksiančius pratęsimo kėlinius antrųjų rungtynių metu, o jei prireiks, bus mušamos baudinių serijos.

Taip pat, svečiuose pelnyti įvarčiai dalinai nebeteks galios rikiuojant komandas ir grupių etape, jei komandos turės vienodą taškų skaičių.

UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas, cituojamas oficialiame organizacijos puslapyje, teigė: „Būtų teisinga teigti, kad namų aikštės pranašumas šiomis dienomis nebėra toks svarbus, koks buvo anksčiau.“

Prezidentas taip pat teigė, kad nors šiuo klausimu ir nebuvo vieningos nuomonės, tačiau „daugelis trenerių, fanų ir kitų su futbolu susijusių žmonių turėjo abejonių dėl šios taisyklės teisingumo ir norėjo, kad taisyklė būtų panaikinta.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Pietų Korėjos šaudymo iš lanko mišri komanda
Nuolat pildoma 6
Richardas Carapazas
LRT IŠ TOKIJO 12