Sportas

2016.07.28 10:50

Vėją prisijaukinęs buriuotojas M. Mizgiris: tai – geriausia mokykla

Matas Mizgiris – buriuotojas, „Blokart“ tipo vėjaračių pasaulio čempionas, keturių vaikų tėvas ir Kuršių Nerijos gyventojas. Pagrindinė Nidoje augusio Mato veikla, darbas ir gyvenimo būdas – buriavimas. Šiandien M. Mizgiris meną prisijaukinti vėją vadina geriausia mokykla ir kūrybiškų sprendimų ieškojimu.

„Viskas prasidėjo, kai pradėjau save suvokti, kaip žmogų ir kaip vaiką, ir tas laikas ant marių, kadangi gyvenom visai prie pat marių, matydavau tas baltas bures, išplaukiančius, parplaukiančius jaunuolius ir merginas, mane patraukė tas vėjo pasaulis. Tai mamos paprašiau, sakau – mama, noriu ir aš į jachtklubą eiti“, – pasakoja buriuotojas.

2012 m. M. Mizgiris tapo pasaulio „Blokart“ tipo vėjaračių čempionu, iš JAV į Lietuvą parsivežė aukso medalį. Prieš ir po šio laimėjimo savo buriavimo vėjaračiais įgudžius Matas įrodė ne viename „Blokart“ vėjaračių čempionate. Šiandien prisijaukinti vėją Lietuvos pajūryje jis moko ir kitus.

Jo įkurtas vandens, vėjo ir kitų nuotykių gamtoje projektas „Irklakojis“ siūlo daugiau nei dešimtį skirtingų pramogų. Pakinkyti vėją jėgos aitvarais, išbandyti kanojas, kalnų riedlentes ar orientacinį sportą, žiemą čiuožti ledrogėmis – į tai M. Mizgiris iškeitė skubėjimo pilną privačios įmonės vadovo darbą mieste. Šiandien jis turi marias laiko ramioje Kuršių Nerijoje dalytis tuo, ką mėgsta.

Plačiau apie tai – reportaže.