2021.06.24 19:23

Be pralaimėjimų: Lietuvos rinktinė sutriuškino Dominikos Respublikos krepšininkus

atnaujinta 21.32
LRT.lt2021.06.24 19:23

Lietuvos krepšinio vyrų rinktinė kontrolinių rungtynių cikle nesuklupo nė karto – Joninių šventės nesugadino Dominikos Respublikos krepšininkai, kuriuos Lietuvos rinktinė įveikė rezultatu 95:69 (25:22, 20:13, 28:17, 22:17).

Nors rungtynės ir prasidėjo nuo Jono Valančiūno drebinamų lankų garsų, tačiau jau labai greitai lietuvius pasivijo Dominikos Respublikos krepšininkai, bet lietuviai sugebėjo surengti spurtą kėlinio pabaigoje ir atstatyti solidų pranašumą.

Nors antrajame kėlinyje kova iš pradžių vyko tolygiai, tačiau tuomet savo pranašumą pradėjo įrodinėti lietuviai, kurie į ilgąją pertrauką iškeliavo turėdami 10 taškų persvarą (45:35).

Trečiasis kėlinys lietuviams buvo rezultatyviausias, per likusį laiką lietuviai pamažu vis didino savo pranašumą ir rungtynes užbaigė turėdami net 26 taškų persvarą.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse pasirodė Tomas Dimša ir Lukas Lekavičius - abu krepšininkai pelnė po 13 taškų.

Lietuviai iš vidutinio ir artimo nuotolio atakavo net 81,8 proc. taiklumu ir dominavo kovoje po lenta (33 prieš 24). Taip pat lietuviai sėkmingai dalijosi kamuoliu ir atliko net 28 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, vėl akis badė klaidos, kurių Lietuvos rinktinė padarė 21-ą.

Birželio 29 d. Lietuvos rinktinė susitikimu su Venesuelos rinktine pradės kovas Kaune dėl olimpinio kelialapio. Vieno kelialapio į Tokijo žaidynes Kaune sieks šešios komandos.

Lietuvos rinktinė: T. Dimša (1/1 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud. met.) ir L. Lekavičius po 13, J. Valančiūnas 12, R. Jokubaitis (4 rez. perd.) 11, G. Masiulis 10, M. Kalnietis (7 rez. perd.) 9.

Dominikos Respublikos rinktinė: J. Araujo 15, A. Nunezas 10, G. Solano 9, V. Lizas 8.

Pagrindiniai rungtynių įvykiai.

Po ketvirtojo kėlinio: Lietuva – Dominikos Respublika 95:69 (25:22, 20:13, 28:17, 22:17).

6 min. Lietuviai palengva didina savo pranašumą (87:63).

2 min. Paskutinis ketvirtis prasideda kova taškas į tašką (7:7).

Po trečiojo kėlinio: Lietuva – Dominikos Respublika 73:52 (25:22, 20:13, 28:17).

10 min. Puolime pratrūkę lietuviai sužaidžia rezultatyviausią kėlinį ir susikrauna rekordinį 21 taško pranašumą.

7 min. M. Kalniečio ir T. Dimšos tritaškiai didina lietuvių persvarą (65:47).

4 min. L. Lekavičius tęsia sėkmingą pasirodymą antroje rungtynių pusėje ir tampa kol kas rezultatyviausiu Lietuvos krepšininku šiose rungtynėse. O techninę pražangą užsidirbo ir Dominikos Respublikos strategas M. Lopezas.

2 min. A. Nunezas yra baudžiamas technine pražanga, R. Giedraitis realizuoja baudos metimą, kitoje atakoje dvitaškį, po to ir tritaškį smeigia L. Lekavičius – tokia įvykių seka padidina lietuvių pranašumą iki 16 taškų (51:35).

Po antrojo kėlinio: Lietuva – Dominikos Respublika 45:35 (25:22, 20:13).

10 min.Sėkmingiau kėlinį užbaigia lietuviai ir į ilgąją pertrauką keliauja turėdami 10 taškų pranašumą.

7 min. M. Kuzminskas trūkteli lietuvius į priekį (41:32).

5 min. Dominikos Respublikos rinktinė ir toliau atkakliai kaunasi ir vėl mažina deficitą. Lietuvius gelbėja baudos metimus pataikęs E. Bendžius, kuris vėl atstato didesnį pranašumą (37:29).

3 min. L. Santosas sumažino Dominikos Respublikos deficitą, bet greitą ataką surengė M. Kalnietis ir G. Masiulis, kitoje greitoje atakoje du taškus pataikė E. Bendžius ir lietuviai jau priekyje 9 taškais (34:25).

2 min. Lietuvos rinktinė sėkmingai pradeda ir antrąjį kėlinį – L. Lekavičius smeigia tritaškį ir padidina lietuvių pranašumą (28:22).

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Dominikos Respublika 25:22.

10 min. Lietuvos rinktinės krepšininkai sėkmingiau užbaigia pirmąjį kėlinį, surengia mini spurtą 9:3 ir į antrąjį ketvirtį keliauja jau turėdami 3 taškų pranašumą (25:22).

7 min. Dominikos Respublikos krepšininkai demonstruoja raumenis ir didina savo pranašumą rungtynėse (14:19).

6 min. R. Jokubaitis klysta puolime, o Dominikos Respublikos krepšininkai pasileidžia į greitą ataką ir išsiveržią į priekį (12:14).

4 min. Jonas Valančiūnas kol kas vis dar yra neįkandama užduotis Dominikos Respublikos rinktinei (7 tšk.), bet Dominikos krepšininkai sugebėjo pasivyti lietuvius (10:9).

1 min. Lietuvos rinktinei visus taškus renka J. Valančiūnas (4:0).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Mantas Kalnietis, Arnas Butkevičius, Rokas Giedraitis, Tadas Sedekerskis, Jonas Valančiūnas.