Sportas

2021.06.24 07:49

Vokietijos ir Vengrijos susitikimas buvo paženklintas vaivorykštės spalvų vėliavą laikiusio sirgaliaus įsiveržimu į aikštę

LRT.lt2021.06.24 07:49

Vokietijos ir Vengrijos susisitikimas „Euro 2020“ rungtynėse buvo pažymėtas ne tik įvarčių gausa ir lygiosiomis (2:2), tačiau ir protesto ženklais.

Prieš prasidedant rungtynėms, skambant Vengrijos himnui, į aikštę išbėgo sirgalius, kuris dėvėjo Vokietijos komandą palaikančius marškinėlius ir virš galvos laikė išskleidęs vaivorykštės spalvų vėliavą.

Tiesa, į aikštę išbėgęs sirgalius buvo ganėtinai greitai pagautas apsaugos ir išvestas iš aikštės.

Tokį vaizdą žiūrovai galėjo išvysti po to, kai UEFA neleido Miuncheno merui vaivorykštės spalvomis apšviesti „Allianz“ stadioną.

Sekmadienį, „Euronews“ teigimu, Miuncheno meras Dieteris Reiteris kreipėsi į UEFA siekdamas leidimo tam, kad arena nušvistų vaivorykštės spalvomis.

Miunchenas šiuo gestu siekė išreikšti palaikymą Vengrijos LGBTQ+ bendruomenei ir parodyti, kad miestas palaiko įvairovę, pasisako už toleranciją ir lygybę sporte ir visuomenėje.

Toks kreipimasis atsirado po to, kai birželio 15 d. Vengrijoje buvo priimtas įstatymas, kuris draudžia LGBTQ grupių švietimo programas ir viešinimą.

Visgi UEFA neleido taip nušviesti stadiono ir savo sprendimą pagrindė buvimu „politiškai neutralia organizacija“.

„Rasizmas, homofobija, seksizmas ir kitos diskriminacijos formos yra viena didžiausių problemų mūsų visuomenėje. Su jomis šiandien susiduria ir futbolas.

Diskriminacija pakenkė šiam žaidimui tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

Visgi, UEFA išlaiko politiškai ir religiškai neutralios organizacijos statusą. Atsižvelgiant į tai, kad šis prašymas turi konkretų politinį kontekstą – žinią nukreiptą prieš Vengrijos nacionalinio parlamento sprendimą – UEFA negali tenkinti šio prašymo“, – rašoma minėtos organizacijos pranešime.

Taip pat, UEFA pasiūlė vaivorykštės spalvomis nušviesti stadioną kitomis dienomis.

Tiesa, nemažai vaivorykštės spalvų vėliavų buvo galima išvysti ir prieš rungtynes – jomis buvo apsijuosę ir fanai prie stadiono.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.