2021.06.23 18:44

Lewandowskio dublio neužteko – Lenkija baigė savo pasirodymą „Euro 2020“

LRT.lt2021.06.23 18:44

Trečiadienį Europos futbolo čempionato E grupėje buvo sužaistos lemiamos rungtynės.

Rusijoje vykusioje dvikovoje susitiko Švedijos ir Lenkijos rinktinės, o susitikimas baigėsi švedų pergale 3:2 (1:0).

Lenkams norint patekti į kitą etapą buvo reikalinga tik pergalė. Pralaimėjimas lėmė tai, kad lenkai E grupėje iškovojo vos tašką, užėmė paskutinę vietą ir baigė savo pasirodymą Europos čempionate.

Tuo tarpu pergalė švedams atvėrė duris užimti pirmąją vietą E grupėje, o tai reiškia, kad aštuntfinalyje jie susikaus su viena iš trečiąsias vietas užėmusių ekipų.

Švedija jau pačioje dvikovos pradžioje išsiveržė į priekį, o antrajame kėlinyje po puikios atakos rezultatą padvigubino pirmojo įvarčio autorius Emilis Forsbergas.

Tačiau lenkų viltis vėliau atgaivino du tikslūs Roberto Lewandowskio šūviai. Deja, bet išsigelbėti bandę lenkai patys per teisėjo pridėtą laiką praleido įvartį ir rungtynes paliko nuleidę galvas.

Rungtynių eiga:

*****

90+4 min. Įvartis!!! Švedai deda tašką rungtynėse mušdami pergalingą įvartį.

90 min. Sukurti nedidelį stebuklą lenkai turi 5 teisėjo pridėtas minutes.

84 min. Įvartis!!! R. Lewandoowskis sulaukia perdavimo iš krašto ir lieka vienas prieš vartus bei smeigia antrąjį įvartį.

78 min. Lenkams išsigelbėti lieka vis mažiau lauko. Jiems lygiųjų nepakanka, o pergalei pasiekti reikalingi bent 2 įvarčiai.

65 min. Kamuolys atsiduria švedų vartuose, tačiau fiksuojama nuošalė.

61 min. Įvartis!!! Robertas Lewandowskis rodo savo klasę ir įspūdingu smūgiu sugražina intrigą rungtynėse.

59 min. Įvartis!!! Atlaikę lenkų spaudimą švedai nuskuba į greitą ataką, o jos smaigalye atsidūręs E. Forsbergas smūgiuoja nepriekaištingai.

57 min. Švedai susikuria labai pavojingą ataką, bet net keli jų bandymai įtvirtinti persvarą baigiasi nesėkmingai.

48 min. Lenkai aktvyiai pradėjo antrąjį kėlinį, o Piotras Zielinskis atliko kelis pavojingus smūgius.

45+3 min. Po pirmojo kėlinio lenkai atsilieka 0:1, o toks rezultatas ir dvikovos pabaigoje reikštų kelionę namo. Per pertrauką Lenkijos futbolininkai turės ką aptarti.

27 min. Lenkija perėmė kamuolio kontrolę, tačiau kol kas atlikti smūgių į vartų plotą jiems nepavyksta. Tiesa, Robertas Lewandowskis turėjo auksinę progą pasižymėti, kuomet du sykius iš eilės drebino vartų konstrukciją.

2 min. Įvartis!!! Švedai puikiai pradeda dvikovą ir jau pirmuoju smūgiu į vartus nuginkluoją lenkų vartininką Wojciechą Szczesny. Įvartį įmušė puikiai baudos aikštelėje po gynėjų klaidos sužaidęs Emilis Forsbergas.