Sportas

2021.06.23 17:04

„Euro 2020“ grupės varžybų pabaiga: kokie scenarijai liko ir kaip gali išsigelbėti Ukraina ir Suomija?

LRT.lt2021.06.23 17:04

Europos futbolo čempionate trečiadienį 9 rinktinės sužinos savo likimą ir tęs kovą dėl čempionų titulo arba turnyras joms baigsis. Nuo 19:00 val. ir 22:00 val. vienu metu vyks po 2 paskutines atitinkamai E ir F grupių rungtynes, kuriose spręsis ir C grupėje trečiąją vietą užėmusios Ukrainos likimas, minimalių šansų dar turi ir Suomija. LRT.lt pateikia jums likusius galimus scenarijus.

Aštuntfinalio komandos

Grupės nugalėtojos: Italija, Belgija, Nyderlandai, Anglija.

2-os vietos: Velsas, Danija, Austrija, Kroatija.

3-ios vietos: Šveicarija, Čekija.

Kitos, jau išėjusios: Švedija, Prancūzija.

E grupė

Rungtynės: Slovakija (3 tšk.) – Ispanija (2 tšk.); Švedija (4 tšk.) – Lenkija (1 tšk.).

Tik Švedija šioje grupėje jau yra užsitikrinusi ne tik mažiausiai trečią vietą grupėje, bet ir išėjimą į aštuntfinalį. Tiesa, užimti pirmąsias dvi vietas grupėje dar gali visos 4 rinktinės.

Švedija pergalės atveju užima pirmąją vietą, pralaimėjimo ir lygiųjų kitame mače atveju Lenkija, Švedija ir Slovakija vietas užims pagal tarpusavio rungtynėse įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumą.

Slovakijai pakanka lygiųjų ir vieta aštuntfinalyje jai garantuota. Pergalės atveju slovakai gali būti pirmi, jei nelaimės Švedija.

Ispanijai tiesiog reikia pergalės ir tuo pat metu laimėjus Lenkijai jie liktų net pirmi. Ispanams pakaktų ir lygiųjų, jei Lenkija nelaimėtų prieš Švediją.

Lenkijai būtina pergalė. Visais kitais atvejais lenkai keliauja namo.

F grupė

Rungtynės: Portugalija (3 tšk.) – Prancūzija (4 tšk.); Vokietija (3 tšk.) – Vengrija (1 tšk.).

Prancūzija yra užsitikrinusi patekimą į kitą etapą, o pirmas dvi vietas gali užimti trys komandos, Vengrija aukščiau antrosios jau nepakils.

Prancūzija yra saugi ir pergalės atveju finišuos grupėje pirma. Pirmi prancūzai gali būti ir sužaidę lygiosiomis bei nelaimėjus vokiečiams. Pralaimėjimo ir vokiečių pergalės atveju prancūzai gali likti ir treti.

Vokietijai pakanka lygiųjų, norint pasiekti aštuntfinalį. Pergalės atveju jie būtų pirmi, jei prancūzai nelaimėtų. Vokiečiai gali likti ir treti, jei sužais lygiosiomis ir portugalai laimės.

Portugalijai irgi pakanka lygiųjų. Pergalės prieš Prancūziją ir vokiečių nelaimėjimo atveju jie būtų pirmi. Jeigu Portugalija pralaimės, o Vengrija įveiks vokiečius, Europos čempionai liks tik ketvirti.

Vengrijai tinka tik pergalė. Vengrai gali likti ir antri, jei jų pergalės atveju pralaimėtų prancūzai. Tada antrą vietą lems įvarčių skirtumas, mat Vengrija ir Prancūzija sužaidė lygiosiomis.

Trečių vietų komandų likimas

SUOMIJA dar turi teorinį ir labai minimalų šansą užimti vieną iš keturių vietų, kritus trečiosioms komandoms. Jiems reikia, kad blogiau pasirodytų tiek E, tiek F grupės komandos.

Suomiams reikia, kad E grupėje Slovakija įveiktų Ispaniją, o lenkai nenugalėtų Švedijos. Tokiu atveju trečią vietą šioje grupėje užėmusi komanda liktų su 2 taškais, kai Suomija turi 3.

Antras E grupės variantas – Ispanijos pergalė prieš Slovakiją bent 3 įvarčių skirtumu (kartu ir Lenkijos nelaimėjimas), tai paliktų slovakus su 3 taškais ir –3 bendru įvarčių skirtumu.

Be to, suomiams dar reikia, kad F grupėje Vengrija nenugalėtų Vokietijos (lygiosios tinka), o Prancūzija įveiktų Portugaliją bent 4 įvarčių skirtumu. Suomija turi 3 taškus ir –2 įvarčių skirtumą, Portugalija dabar turi 3 taškus ir +1.

Jei suomių ir portugalų įvarčių skirtumas būtų vienodas, aukščiau būtų portugalai, nes įmušė daugiau įvarčių. Vis dėlto prancūzams sutriuškinus Portugaliją bent 4 įvarčiais pastarųjų įvarčių skirtumas būtų –3 ir suomiai juos aplenktų.

UKRAINAI reikia kiek mažiau. Kadangi jie dabar tarp trečiąsias vietas užėmusių komandų yra ketvirti, ukrainiečiams pakanka, kad jų neaplenktų E grupės trečia komanda, kad ir kas ji būtų.

Panašiai kaip suomiams, Ukrainai reikia, kad Lenkija nenugalėtų Švedijos, o Ispanija pralaimėtų Slovakijai arba įveiktų juos bent 2 įvarčių skirtumu. Ukrainiečiai turi 3 taškus ir –1 bendrą įvarčių skirtumą, o slovakai pralaimėjimo 2 įvarčiais atveju liktų su 3 taškais ir –2 skirtumu.

Jeigu E grupė susiklostytų neparankiai, Ukrainai reikia labai panašaus scenarijaus F grupėje, koks aprašytas anksčiau, tik pakanka Prancūzijos pergalės prieš Portugaliją 3, o ne 4 įvarčių skirtumu.

Skirtumas tarp Ukrainos ir Suomijos tas, kad suomiams reikia visų scenarijų išsipildymo, o Ukrainai pakanka, kad bent vienos grupės kovos susidėliotų taip, kaip aprašyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.