Sportas

2021.06.23 15:36

UEFA neleido Miunchenui „nusidažyti“ vaivorykštės spalvomis, tačiau prisijungė prie akcijos

LRT.lt2021.06.23 15:36

Kritikos sulaukusi Europos futbolo čempionato organizatorė UEFA (Europos futbolo federacijų asociacija) dar kartą pabrėžė, kad yra „politiškai neutrali organizacija“, pasisakanti už tolerantišką visuomenę.

Pastarosiomis dienomis šurmulį Europos futbolo bendruomenėje sukėlė UEFA sprendimas uždrausti Miuncheno miesto valdžiai per šio vakaro rungtynes tarp Vokietijos ir Vengrijos „Allianz“ stadioną apšviesti vaivorykštės spalvomis.

Miuncheno valdžia tokiu ženklu norėjo pasiųsti solidarumo žinutę Vengrijos LGBT bendruomenei. Visgi UEFA pareiškė „turinti atmesti šį siūlymą“ ir pabrėžė esanti „politiniu ir religiniu atžvilgiais neutrali organizacija“.

UEFA sprendimą pasmerkė futbolo veikėjai visoje Europoje, taip pat Vokietijos LGBT bendruomenė.

Trečiadienį UEFA vaivorykštės spalvomis pažymėjo savo socialinių tinklų profilio nuotraukas ir išplatino pranešimą.

„Šiandien UEFA didžiuojasi galėdama nušvisti vaivorykštės spalvomis.

Tai simbolis, įkūnijantis mūsų pagrindines vertybes, propaguojantis viską, kuo tikime – teisingesne ir lygesne visuomene, kuri toleruoja visus, nepriklausomai nuo kilmės, įsitikinimų ir lyties.

Kai kurie žmonės UEFA sprendimą neleisti pažymėti Miuncheno „Allianz“ stadiono vaivorykštės spalvomis traktavo kaip „politinį“. Priešingai, pats prašymas buvo politinis, susijęs su Vengrijos rinktinės rungtynėmis šiame stadione.

UEFA supratimu, vaivorykštė nėra politinis simbolis, bet mūsų tvirto atsidavimo įvairesnei visuomenei ženklas“, ­– rašoma UEFA pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.