Sportas

2016.07.27 16:21

Vis dar laisvasis agentas: 5 priežastys kodėl L. Jamesas neskuba pasirašyti sutarties

15min.lt 2016.07.27 16:21

Daugelis geidžiamiausių laisvųjų agentų jau turi naujas ekipas, tačiau daugelis pamiršta, kad LeBronas Jamesas šiuo metu neturi sutarties su jokia NBA komanda. Žinoma, „karalius“ niekur išvykti neketina, tačiau pateikiame penkias priežastis, dėl kurių jis parašo padėti neskuba.

1. Sutarties trukmė

Geriausiam planetos krepšininkui reikia padaryti paprastą sprendimą. Pasirašyti vienerių metų sutartį, kuri bus 3 mln. JAV dolerių pelningesnė nei praėjusiais metais arba padėti parašą ant ilgalaikio kontrakto.

L. Jamesas grįžęs į „Cavaliers“ su ekipa praleido dvejus metus, todėl jam dar negalima būtų suteikiamos vadinamosios „Bird rights“. Tai teisė žaidėjui duoti didžiausią sumą pinigų ir drąsiai lysti į algų kepurės minusą. Už dvejus metus suteikiama „Early bird rights“ išlyga, kurios dėka L. Jamesas gali tikėtis neblogo kontrakto, tačiau finansiškai vertėtų dar metus luktelėti.

2. Galimas lokautas

3 mln. JAV dolerių yra dideli pinigai, todėl L. Jamesas stengiasi gerai apgalvoti savo sprendimą. Dėl NBA susikūrusios superkomandos gruodžio mėnesį žaidėjai ir ekipų savininkai gali nuspręsti nutraukti tarpusavio bendradarbiavimo sutartį, o tai reikš, kad 2017-aisiais NBA ištiks lokautas. Jeigu komandų savininkams tikrai įgriso šis žvaigždžių susibūrimas į vieną vietą, tai jie kovos už tai, kad algų kepurėje būtų panaikintas maksimalus atlyginimas. Jeigu tokiam žaidėjui kaip

L. Jamesui atiduosi didžiąją dalį savo algų kepurės, o ne dabartinį maksimumą (35 proc.), tai tau neliks pinigų kitoms superžvaižgždėms. Tai reiškia, kad kitą vasarą L. Jamesas turėtų galimybę pasirašyti itin pelningą sutartį, todėl verta palaukti dar vienerius metelius.

3. Sudėties stiprinimas

Itin didelių žvaigždžių laisvųjų agentų turguje neliko, tačiau dar tikrai yra krepšininkų, kurie gali sustiprinti ekipą. Kol „Warriors“ gauna patyrusius krepšininkus už veterano minimumą, „Cavs“ reikia daryti tą patį. Žinoma, itin didelių papildymų „kavalieriai“ sau leisti negali, tačiau galimybė vis tiek yra. Teigiama, kad dar vienam sezonui norėtų sugrįžti Ray Allenas, o gal už veterano minimumą sutiktų pasirašyti Davidas Lee? To ir tikisi L .Jamesas, kol svarsto apie savo ateitį.

4. JR Smitho likimas

Geriausias likęs laisvasis agentas rinkoje yra JR Smithas. Pasak pranešimų, jis nori 15 mln. JAV dolerių per metus, tačiau panašu, kad Klivlandas laukia kitų ekipų ėjimo. Ar ryšis kas nors gynėjui tiek pasiūlyti?

Tai neturėtų per daug neraminti „karaliaus“, tačiau situacija lieka neaiški. L. Jamesas geriau nei bet kas kitas žino, kad NBA yra verslas, tačiau tikrai nori, kad jo bičiulis sulauktų gero pasiūlymo.

5. Atostogos

Visa L. Jameso karjera sukosi aplink tą patį dalyką – trofėjų Klivlande. Tai pareikalavo visų krepšininko jėgų NBA finale, todėl jis nusipelnė pailsėti. „Cavs“ pavyko sugrįžti iš deficito 1:3, todėl tai turėjo puolėją išsekinti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

LeBronas mėgaujasi savo laisvu laiku, kol NBA pasaulis yra jam po kojomis. „Karalius“ pradės galvoti apie artėjantį sezoną tuomet, kai padės parašą ant naujos sutarties. O iki tol geriausias lygos krepšininkas tiesiog nori atsipalaiduoti.