Sportas

2021.06.25 05:30

Stiliaus žinovų verdiktas „Euro 2020“ trenerių aprangai: stilingiausias – Mancini, jaunatviškiausias – Enrique

Paulius Cubera, LRT.lt2021.06.25 05:30

Europos futbolo čempionate baigėsi grupės varžybų metas, o 16 stipriausių komandų jau rengiasi atkrintamosioms kovoms. Pasibaigus pirmajam „Euro 2020“ etapui portalas LRT.lt nusprendė apžvelgti komandų pasirodymą kiek kitu kampu ir su pašnekovais aptarė visų 24 kovas pradėjusių rinktinių trenerių aprangą. Ją vertino dizaineris Aleksandras Pogrebnojus ir stilistas Joringis Šatas.

Užmetus akį į visų trenerių įvaizdį čempionate matyti, kad kol kas dominuoja gana konservatyvus stilius: ne vienas treneris į aikštę žengia su klasikiniu kostiumu, pasirišęs kaklaraištį, o kai kurie po švarku vilki ir liemenę.

Tokiu labai griežtu stiliumi išsiskyrė 57-erių Suomijos treneris Markku Kanerva, jo bendraamžis rusas Stanislavas Čeršesovas, o už juos 9 metais jaunesnis slovakas Štefanas Tarkovičius prie griežtos aprangos nusprendė derinti ne klasikinius batus, o sportbačius.

Vis dėlto, kaip atkreipia dėmesį A. Pogrebnojus, patį griežčiausią įvaizdį renkasi pagal amžių vyriausi treneriai.

„Jie dažniausiai konservatyvūs, tai labai priklauso nuo amžiaus. Kuo vyresnis, tuo konservatyvesnis viskuo – turbūt ne tik apranga, bet ir treniravimu, gal despotizmu. Kuo jaunesnis – tuo paprastesnis. Juk yra ne vienas treneris, kuris vos ne žaisti galėtų, yra beveik tokio pat amžiaus kaip žaidėjai.

Nežinau, kiek patogu ardytis esant 30 laipsnių su kaklaraiščiu ir kostiumu. Bet čia dar priklauso nuo to, kaip žmogus save įsivaizduoja. Juk jis yra lyg vadovas, kone prezidentas, tos šalies futbolo prezidentas. Kai per pasaulio čempionatą Garethas Southgate`as buvo su liemene, manau, Anglijoje tikrai pakilo liemenių pardavimas“, – juokėsi A. Pogrebnojus.

Sportu ir futbolu nesidomintis J. Šatas teigė nežinantis, kiek treneriai turi judėti šalia aikštės ar ką daryti, bet, anot jo, treneris visų pirma yra komandos veidas, tad negali bet kaip atrodyti.

„Jie reprezentuoja savo komandas, yra komandų veidai. Tu rengiesi taip, kaip nori, kad būtų galvojama ne tik apie tave, bet ir apie tavo komandą. Tai turi atspindėti ne tik trenerio elgsena ir manieros, bet ir apranga. Manau, apranga turi būti solidi.

Žinoma, bet koks rūbas, kuris nėra sportinis, sporto varžybose gali atrodyti varžantis, kad ir tie patys marškiniai su klasikinėmis kelnėmis. Bet vėlgi tai yra komandos ir savęs reprezentacija. Aš apie tuos trenerius nieko nežinau, bet iš aprangos sakyčiau, kad jis yra griežtas, tiesus, gal nelabai į kompromisus einantis treneris. Drabužis reprezentuoja žmogų ir siunčia tam tikrą žinutę. Jeigu treneris nori atrodyti griežtas ir susikurti tokią vizitinę kortelę, tada gerai“, – kalbėjo J. Šatas.

Stilistas pažymėjo, kad trenerių apranga turi linkti į klasikinę pusę, tačiau netapti madų šou ar gražiausio kostiumo varžybomis: „Yra vienas kitas, kuris atrodo lyg nusileidęs iš tribūnų. Manau, turi būti tvarka ir matytis, kas čia bosas.“

Abu pašnekovai, nežinodami vienas kito nuomonės, stilingiausiu „Euro 2020“ treneriu išrinko Italijos rinktinės strategą Roberto Mancini.

„Čia yra pavyzdys, kaip reikėtų atrodyti. Jis reprezentuoja ir savo komandą, ir savo šalį“, – teigė J. Šatas.

Kritikos iš abiejų sulaukė Šiaurės Makedonijos treneris Igoris Angelovskis ir jo apranga antrose komandos rungtynėse – balti marškiniai, šviesiai mėlynos kelnės ir pilkas švarkas.

„Angelovskis neatrodo kaip treneris, labiau kaip iš tribūnos atėjęs žiūrovas“, – teigė J. Šatas.

A. Pogrebnojus pajuokavo dar kandžiau: „Švelniai tariant, nelabai, bet kaip jie žaidžia – toks ir treneris. Vis tiek viską pralaimės. Aišku, Lietuvos sirgaliai, manau, norėtų pažaisti, nors ir visas trejas rungtynes praloštume. Bet mes, manau, to nesulauksime. Mano sūnus gal... Manau, žmonija greičiau išsilaipins Marse, nei lietuviai pateks į didįjį futbolo turnyrą.“

Visiškai taip pat nežinodami vienas kito nuomonės A. Pogrebnojus ir J. Šatas puikiai įvertino išskirtinį Ispanijos trenerio Luiso Enrique įvaizdį. 51 metų treneris atrodė jaunatviškiausiai iš visų čempionato dalyvių, pirmose ispanų rungtynėse vilkėdamas baltus marškinius su žalsvomis kelnėmis ir avėdamas baltais sportbačiais (pagal šią nuotrauką pašnekovai ir vertino ispanų stilių). Antrose rungtynėse L. Enrique drabužiai buvo kitokie, bet įvaizdis – toks pat laisvas.

„Luisas Enrique – tikras rokenrolas. Įsivaizduoju, kad laisvalaikiu taip galėtų rengtis Mickas Jaggeris. Jis atrodo kitaip, bet puikiai – matyti, kad kelnės geros, marškiniai geri. Jis lieknas, protingo veido, nedaug jam reikia – su juodais maršinėliais gerai atrodytų“, – teigė A. Pogrebnojus.

„L. Enrique atrodo labai gražiai, kasdieniškai, aš taip rengčiausi eidamas į gatvę. Nežinau, ar tai tinka treneriui, bet stilius puikus. Gal jis labai jaunatviškas ir taip save pozicionuoja, nori taip save pristatyti. Atrodo jaunatviškiausiai“, – sakė J. Šatas.

Dizaineris A. Pogrebnojus labiausiai džiaugėsi, kad „pagaliau pasibaigė juodų treningų metas“, ir už puikių stilių pagyrė ir „Euro 2020“ laidose per čempionato transliuotoją LNK pasirodančius futbolo specialistus – nuo Edgaro Jankausko iki Valdo Ivanausko.

„E. Jankauskas visada atrodė puikiai. Bet jie visi – tiek Jankauskas, tiek Andrijus Ševčenka – susiformavo tam tikroje aplinkoje, geruose klubuose žaidė, jie turi savo aprangą. Mancini švarkas greičiausiai bus „Armani“, o Ševčenka yra iš Milano, pats buvo „Armani“ veidas, jis visada atrodo labai gerai“, – teigė A. Pogrebnojus.

Dizaineris į savo geriausiai atrodančių „Euro 2020“ trenerių trejetą įtraukė R. Mancini, L. Enrique ir A. Ševčenką, o stilistas J. Šatas išrinko labiausiai patikusį penketuką.

J. Šato penketuke taip pat atsidūrė R. Mancini ir L. Enrique. Pastarąjį stilistas įtraukė kaip pavyzdį, kad galima atrodyti puikiai be kostiumo ar švarko.

Taip pat stilisto penketuke atsidūrė Lenkijos rinktinę treniruojantis portugalas Paulo Sousa, įrodantis, „kaip galima atrodyti tvarkingai, gražiai ir truputį kitaip“, Kroatijos rinktinės treneris Zlatko Daličius, nes „balti sportbačiai, balti marškinėliai ir kostiumas yra vienas geriausių klasikos ir sporto mišinių“, ir anglų treneris Garethas Southgate`as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.