Sportas

2021.06.23 09:52

Nyderlandų futbolo legendos žodžiai užgavo ispanus: kalbėti taip yra gėdinga

LRT.lt2021.06.23 09:52

Praeityje Ispanijoje žaidęs ir gerai šios šalies futbolą pažįstantis buvęs Nyderlandų rinktinės saugas Rafaelis van de Vaartas aštriai atsiliepė apie Luiso Enrique vadovaujamos Ispanijos rinktinės žaidimą.

Nyderlandų televizijoje kalbėjęs R. van der Vaartas, kuris su šios šalies rinktinės marškinėliais sužaidė daugiau nei 100 rungtynių, teigė, kad Ispanija žaidžia siaubingą futbolą.

„Viskas, ką jie sugeba, tai perduoti kamuolį vienas kitam iš vienos aikštės pusės į kitą. Jie neturi nė vieno žaidėjo, kuris sugebėtų atlikti perdavimą, kuris baigtųsi įvarčiu.

Ispanija žaidžia siaubingai, tikiuosi, kad Nyderlandai su jais susitiks aštuntfinalyje“, – pareiškė olandas.

Jau aišku, kad aštuntfinalio burtai šių dviejų komandų į vieną porą nesuves, tačiau keliai dar gali susikirsti tolesniuose etapuose.

Patys ispanai šiuo metu negyvena geriausiomis nuotaikomis – dvejos lygiosios ir trečia pozicija grupėje. Visgi R. van der Vaarto žodžiai, kuris 2010-aisiais išgyveno skaudžią karjeros momentą, kai olandai pasaulio čempionato finale pralaimėjo ispanams, užgavo ne tik šios šalies futbolo gerbėjus, bet ir futbolininkus.

„Kai svaidaisi tokiais pareiškimais, prarandi bet kokią pagarbą, – pareiškė į rinktinės stovyklą po COVID-19 ligos grįžęs Sergio Busquetsas.

„Nesuprantu, kodėl jis, baigęs futbolininko karjerą, tokiais būdais bando priminti apie save. Manau, kad tai gėdinga.

Kadangi per karjerą teko ne kartą su juo susitikti aikštėje, apie jį, kaip asmenybę, galėčiau papasakoti labai daug, tačiau nesiruošiu to daryti“, – pridūrė Ispanijos rinktinės kapitonas.

2010-ųjų metų finalą, kuriame olandai krito po Andreso Iniestos įvarčio, priminė ir kitas Ispanijos rinktinės saugas – Koke.

„Jis nori savo šlovės minučių ir, panašu, kad jas gavo. Gerai prisimenu tą finalą, kurį kaskart primena nuotrauka mūsų treniruočių bazėje – įvartį mušantis Iniesta ir po jo kojomis krentantis van der Vaartas.

Jo žodžių mes neužmiršime, tai pasiliksime kaip motyvaciją ateičiai. Galbūt reikės žaisti su Nyderlandais“, – pridūrė Koke.

Ispanija dėl patekimo į aštuntfinalį šį vakarą kovos su Slovakija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.