Sportas

2021.06.22 22:01

Maskoliūnas po antrosios pergalės vertino rinktinės stiprybę, bet prašė žaidėjų kantrybės

LRT.lt2021.06.22 22:01

Lietuvos krepšinio rinktinė antrose kontrolinėse rungtynėse prieš Kaune vyksiantį olimpinės atrankos turnyrą 78:61 įveikė Rusijos rinktinę, taip iškovojant antrąją pergalę pasirengime. Po mačo Darius Maskoliūnas kalbėjo apie rinktinės žaidimą.

„Daug ko mums trūksta, bet viskas realiau pasimato, kai pažiūrėsime video, išanalizuosime, rytoj aptarsime rungtynes. Tada daugiau matosi. Šiandien daug eksperimentavome ir su penketais, ir su gynyboje, daug įvairiausių variantų. Bus įdomu pasižiūrėti. Rodėme daug energijos, reikia išanalizuoti, taisyti dalykus. Laiko turime tiek, kiek turime, bet galime žaisti geriau“, – po mačo kalbėjo D. Maskoliūnas.

– Palyginus pirmą mačą su antru, kas dar kelia nerimą, o kas pagerėjo?

– Nerimą kelia dar gana nemažai dalykų. Faktas, kad mes dar pasimirštame schemose, per mažai kalbame, labai stringa mūsų išsidėstymas puolime. Šaltos galvos nebuvimas. Jau norėtųsi, kad solidžiau nuo pat pradžių atrodytume, manau, kad jau galime.

Iš teigiamų dalykų, sakykime, visi užsidegę, viso nori, sakyčiau tikrai aukštas rungtynių tempas. Antras rungtynes iš eilės nemažai taškų pelnome grietame puolime, tai pigūs taškai, ko mums tikrai reikia. turime greitą bėgančią komandą, kuri po atkovoto kamuolio galime daryti kone kas kartą. Bet tam nepavykus reikia kantrybės. Trūksta kantrybės ir šalto proto, matyti, prieš ką žaidžiam, kur atakuoti, kur yra silpnos varžovų pozicijos gynyboje.

– Matėme kartu žaidžiančius Sabonį ir Valančiūną, kaip jums patiko duetas?

– Momentais atrodė neblogai, bet man įdomu ketvirta-penkta pozicija. Nepriekaištas Domui, nekrovėme jam daug ketvirtos pozicijos derinių, šiandien keletą paprastų pabandėme ir tikrai atrodė neblogai.

– Kodėl Sedekerskis žaidė tik 24 sek.?

– Neturi sveikatos problemų, tiesiog norėjome pabandyti du didelius vienu metu, po to galvojome Tadą išleisti kelioms minutėms pabaigoje, bet sprendimas buvo kitoks. Duoti kitam jo pozicijos žaidėjui kiek daugiau laiko nei mesti žaidėją tik pabaigai.

–Gale žaidėte be įžaidėjų, aikštėje buvo Grigonis su Dimša.

– Sumanymo idėja, duok Dieve, viskas gerai būtų su Mantu, tikiuosi taip bus. Bet mums reikia žmonių, kurie sugeba žaisti su kamuoliu, mintis buvo pabandyti tiek Tomą kaip įžaidėją, žinome, kad Marius trumpus momentus gali taip žaisti. Ypač su dviem dideliais. Buvo toks bandymų poligonas.

– Kada bus paskelbtas galutinis dvyliktukas, ar dar daug liko klausimų?

– 27 d. vakare, jeigu neklystu, pagal techninį protokolą reikia paskelbti galutinį dvyliktuką. Turime dar penkias dienas, dar vienerias rungtynes, spręsime, žiūrėsime. Klausimų yra, negaliu slėpti, kad yra ir atsakymų, bet turime dar laiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.