2021.06.22 21:50

Blankiose rungtynėse Čekiją įveikę anglai iškovojo pirmą D grupės vietą

LRT.lt2021.06.22 21:50

Anglijos futbolo rinktinė pelnė antrąjį savo įvartį Europos futbolo čempionate, o tai leido D grupės lyderių kovoje 1:0 namuose, Londone, įveikti Čekijos futbolininkus ir užsitikrinti pirmąją grupės vietą.

Rungtynės prasidėjo labai pavojinga Raheemo Sterlingo ataka, kai jau antrąją mačo minutę vienas prieš vartininką iššokęs puolėjas techniškai perkėlė kamuolį šiam virš galvos, bet kamuolys leisdamasis ant žemės kliudė virpstą ir atšoko į aikštę.

Vis dėlto jau po 10-ies minučių pirmą kartą į starto sudėtį patekęs Jackas Grealishas užsitęsusioje atakoje kairėje pritraukė du varžovus, puikiai pakėlė kamuolį link tolimojo virpsto, kur galva R. Sterlingas įmušė savo ir Anglijos antrąjį įvartį čempionate.

Pirmajame kėlinyje dar matėme gerą Harry Kane`o progą, kai suklaidięns varžovus anglų kapitonas smūgiavo stirpiai, bet vartininkas viena ranka atmušė smūgį.

35-ąją minutę geros progos neišnaudojo Tomašas Součekas, į kurio smūgiuotą kamuolį Jordanas Pickfordas net nereagavo, bet kamuolys skriejo pro šalį.

Antrajame kėlinyje komandos įvarčių pasiekit noru netryško, pirmasis smūgis link vartų čeko P. Ševčiko buvo atliktas tik 84-ąją minutę.

Anglijai užteko vieno įvarčio pirmai vietai grupėje užimti, o Čekija net ir pralaimėjusi keliauja į aštuntfinalį. Tiesa, čekai dėl kroatų pergalės Škotijoje iš pirmosios vietos grupėje krito į trečiąją. Tai reiškia, kad Čekija aštuntfinalyje žais su Nyderlandais arba su E grupės nugalėtojais.

Anglija aštunfinalyje susitiks su antrąją F grupės komanda.

Antrasis kėlinys: Čekija – Anglija

86 min. J. Herdensono įvartį tą pačią akimirką, kai kamuolys lietė tinklą, nubraukė vėliavėlę pakėlęs šoninis teisėjas.

84 min. Čekas P. Sevcikas smūgiuoja link anglų vartų, bet yra toli nuo tikslo. Tai buvo tik pirmasis abiejų komandų smūgis link vartų antrajame kėlinyje.

70 min. Situacija labai nepasikeitė, anglų įvarčio autorius R. Sterlingas buvo pakeistas J. Belinghamu, o žaidimas ir toliau vyko iš esmės be pavojingų situacijų.

60 min. Didžioji dalis futbolo žaidimo antrajam kėlinyje kol kas vyko tarp baudos aikštelių, komandoms daug kovojant, bet atakoms vis nutrūkstant nepriėjus varžovų vartų arba atmušant perdavimus gilyn.

50 min. Antra rungtynių dalis prasidėjo gana ramiai, o pirmą kiek pavojingesnę ataką surengė anglai, bet smūgiu į vartus ji nesibaigė.

Pirmasis kėlinys: Čekija – Anglija

43 min. Pirmojo kėlinio pabaigoje rimtesnių gaisrų nebekilo nė prie vienos rinktinės vartų.

35 min. PROGA! Prie atšokusio kamuolio pirmas atsidūręs T. Součekas smūgiavo link tolimojo virpsto, J. Pickfordas į kamuolį net nespėjo sureaguoti, bet čekų kapitonas į vartus nepataikė.

28 min. Savo komandą po T. Holešo galingo šūvio pirmą kartą gelbėjo ir J. Pickfordas.

26 min. PROGA! Ideali situacija H. Kane`ui, kuris kamuoliu tarp linijų iš gilumos buvo išvestas į priekį, suklaidino varžovą užsikirsdamas kamuolį, bet jo smūgį į tolimą vartų kampą ranka sustabdė vartininkas.

24 min. Po įvarčio Anglija kontroliavo kamuolį kur kas dažniau, o jį praradą iškart prispausdavo varžovus ir bandė kamuolį susigrąžinti.

12 min. ĮVARTIS!!! Antrąjį savo šansą R. Sterlingas išnaudojo. Pagaliau į starto sudėtį patekęs J. Grealishas užsitęsusioje atakoje kairėje pritraukė du varžovus, puikiai pakėlė kamuolį link tolimojo virpsto, kur galva R. Sterlingas įmušė savo ir Anglijos antrąjį įvartį čempionate.

2 min. PROGA! Į akistatą su vartininku išvestas R. Sterlingas techniškai perkėlė kamuolį per vartininką, bet kamuolys leisdamasis kliudė virpstą ir atšoko į aikštę.

Anglijos rinktinė čempionatą atidarė minimalia pergale 1:0 prieš Kroatiją, o antrose rungtynėse 0:0 sužaidė su Škotija. Čekai pirmajame mače gražioje kovoje 2:0 palaužė Škotiją, o antrajame 1:1 sužaidė su Kroatija.

Nugalėjusi ekipa grupėje bus pirma, lygiųjų atveju aukščiau bus čekai. D grupės nugalėtojai aštuntfinalyje žais su antra F grupės komanda.