2021.06.22 21:50

Modričiaus futbolo magija išgelbėjo Kroatiją nuo „Euro 2020“ fiasko

LRT.lt2021.06.22 21:50

Kroatijos futbolo rinktinė sausa išplaukė iš situacijos, kai Europos futbolo čempionatas jiems galėjo baigtis dar grupėje. Luka Modričiaus vedami kroatai lemiamose D grupės rungtynėse Glazge 3:1 įveikė Škotijos rinktinę, o ši pergalė juos iškėlė net į antrąją grupės vietą.

Pirmajame ture Anglijai 0:1 pralaimėję kroatai prieš šį mačą turėjo tik tašką, kurį buvo uždirbę 1:1 pasibaigusiame mače su Čekija. Škotai irgi turėjo tik tašką, tad nė vienai komandai netiko lygiosios.

Veiksmas prasidėjo nuo pat mačo pradžios, o pirmi atakas pavojingai kūrė aistringų sirgalių palaikomi škotai. Vis dėlto įvartis krito į jų vartus.

17-ąją min. po puikaus Ivano Perisičiaus perdavimo galva baudos aikštelėje kamuolį maždaug ties 11 metrų žyma priėmęs Nikola Vlasičius tiksliu įvarčiu į apatinį vartų kampą išvedė Kroatiją į priekį.

Po įvarčio aikštėje dominuoti pradėję kroatai galėjo padidinti persvarą, bet šansų neišnaudojo , o prieš kėlinio pabaigą įvartį pelnė Škotija. 42-ąją min. Škotai atakoje kelis sykius kėlė kamuolį į baudos aikštelę, kroatai jį vis atmušdavo, kol galiausiai kamuolys atsidūrė kone pavojingiausioje zonoje, iš kur C. McGregoras nuginklavo vartininką. Tai buvo pirmas ir vienintelis škotų įvartis Europos čempionate.

Antrajame kėlinyje reikalus sutvarkė Luka Modričius ir jo magiškos kojos.

62-ąją minutę saugas išorine pėdos dalimi įspūdingu technišku ir stipriu smūgiu nuginklavo vartininką, iš esmės uždarydamas mačą.

Po antrojo įvarčio škotai atrodė psichologiškai palaužti ir greitai praleido trečiąjį.

77 min. Škotijos futbolo sirgalių viltis galutinai sudaužė I. Perisičius. L. Modričiui pakėlus kampinį prie artimojo virpsto I. Perisičius sudėtingu, bet tiksliu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus.

Ši pergalė ir Čekijos rinktinės pralaimėjimas Anglijai leido Kroatijos ekipai D grupėje užimti antrąją vietą. Tai reiškia, kad aštuntfinalyje kroatai susitiks su antrąją E grupės komanda.

Antrasis kėlinys: Kroatija – Škotija

80 min. Proga! Škotija tikrai nepasiduos. Po R. Fraserio reido pavojingai smūgiavo C. Adamsas, bet vartininkas kamuolį atmušė.

77 min. ĮVARTIS!!! Škotijos futbolo sirgalių viltis Glazge galutinai daužo I. Perisičius. L. Modričiui pakėlus kampinį prie artimojo virpsto I. Perisičius sudėtingu, bet tiksliu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus.

75 min. Įmušę įvartį kroatai bandė žaisti kiek atsargiau, pirmiausia galvodami apie gynybą. Galime tikėtis, kad mačui einant į pabaigą škotų aikštės pusėje bus daug laisvės atakoms.

62 min. ĮVARTIS!!! Neįtikėtinas Luka Modričiaus smūgis nuo baudos aikštelės linijoe išorine pėdos dalimi palieka škotų vartininką gulėti ant žemės.

59 min. PROGA! Jau kitoje aikštės pusėjė labai pavojingai iš kairės pakeltą kamuolį prie tolimojo virpsto priima J. McGinnas, tačiau nesugeba jo nukreipti į vartus.

56 min. PROGA! I. Perisičius perdavimu tarp linijų išvestas į akistatą su vartininku D. Marshallu, kuris atmušė labai pavojingą kroato smūgį. Tiesa, netrukus buvo fiksuota nuošalė, bet tai vis tiek buvo pavojingiausia kroatų ataka antrame kėlinyje.

50 min. PROGA! Į akistatą su vartininku išvestas J. Gvardiolas šiek tiek per toli atleido kamuolį ir skaudžiai susidūrė su Škotijos rinktinės vartininku.

Pirmasis kėlinys: Kroatija – Škotija

42 min. ĮVARTIS!!! Pirmąjį Škotijos rinktinės įvartį stipriu ir tiksliu įvarčiu nuo kone baudos aikštelės linijos pelnė C. McGregoras. Škotai atakoje kelis sykius kėlė kamuolį į baudos aikštelę, kroatai jį vis atmušdavo, kol galiausiai kamuolys atsidūrė kone pavojingiausioje zonoje, iš kur C. McGregoras nuginklavo vartininką.

38 min. Kroatijos futbolininkai žaidė kur kas pavojingiau ir kūrė geresnes atakas, varžovų išpuolius dažnai užbaigdavo dar užuomazgose aplink aikštės vidurį.

33 min. Škotams teko keisti žaidėją, mat susižeidęs G. Hanley negalėjo tęsti mačo. Vietoj gynėjo aikštėje pasirodė kitas gynėjas S. McKenna.

24 min. Dvi puikios škotų progos, kurių vieną vaikiška klaida netoli savų vartų padovanojo L. Modričius įvarčiu į kroatų vartus vis dėlto nesibaigė. Škotai buvo labai arti įvarčio.

22 min. L. Modričius galingu smūgiu iš toli kamuolį pasiuntė tik šiek tiek virš vartų. Įvartį įmušę kroatai visiškai perėmė kamuolio kontrolę, o škotai atrodė gerokai prigesę.

17 min. ĮVARTIS!!! Labai pavojingas perdavimas į baudos aikštelę baigėsi laimėta I. Perisičiaus oro dvikova. Kamuolys nušoko ties maždaug 11 metrų žymą, kur labai tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą N. Vlašičius įmušė įvartį.

14 min. Kroatijos futbolininkų žaidimas ir toliau buvo vangokas, per beveik 15 minučių pasaulio vicečempionai neatliko nė vieno smūgio link varžovų vartų ir net nebuvo arti pavojingos situacijos.

6 min. PROGA! J. McGinnas po skersuoto perdavimo iššoko prieš pat vartininką, tačiau laiku sureagavęs D. Livakovičius išmušė kamuolį tolyn.

Kroatijos rinktinė turnyrą atidarė pralaimėjimu 0:1 Anglijos futbolininkams, o antrajame mače 1:1 sužaidė su Čekija. Škotai pirmajame mače 0:2 pralaimėjo Čekijai, o antrose rungtynėse išlaikė lygiąsias 0:0 su Anglija.

Po 1 tašką turinčioms komandoms lygiosios šiame mače netinka – laimėjusi ekipa su 4 taškais tikrai patektų į aštuntfinalį. Priklausomai nuo antrojo mačo rezultato, laimėjusi komanda D grupėje gali pakilti net ir į antrąją vietą.