Sportas

2016.07.27 09:17

J. Stepanova perspėja – Rio vis tiek bus dopingą vartojančių rusų

15min.lt2016.07.27 09:17

Už Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių borto palikta bėgikė Julija Stepanova davė interviu BBC, kuriame perspėjo, kad Brazilijoje neišvengiamai dalyvaus dopingą vartojantys Rusijos sportininkai.

Bėgikė ir jos vyras Vitalijus teigė, kad tai neišvengiamas scenarijus.

Slaptai gyvenantys dopingo skandalą paviešinę rusai mano, kad Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimas neapsaugo švarių sportininkų: „TOK parodė, kad nėra jokios bausmės didžiausiai pasaulio šaliai, kuri vykdo sisteminį dopingo vartojimą.“

„Jie apsaugojo ne švarius sportininkus visame pasaulyje, bet švarius Rusijos sportininkus“, – pabrėžė informatoriai.

Bėgikės vyras apgailestavo, kad po suteiktos informacijos jo žmona negalės bėgti Rio: „Ji neturėjo pasirinkimo rinktinėje. Ir ji jau atliko savo bausmę.“

Dėl dopingo vartojimo iš Rio žaidynių jau išbraukti 85 Rusijos sportininkai.

Bėgikė Julija Stepanova prisidėjo prie Rusijos dopingo skandalo atskleidimo. Mainais jai buvo pažadėta vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse po neutralia vėliava. Tačiau naujausias Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimas šią teisę panaikino.

Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) informatore buvusi Rusijos atletė Julija Stepanova (buv. Rusinova) po pasaulį sudrebinusio dopingo skandalo priversta slapstytis užsienyje, tėvynėje ji vadinama išdavike.

30 metų sportininkė, kuri pati buvo suspenduota už dopingo vartojimą, dvejus metus slapta rinko medžiagą apie dopingo vartojimą Rusijoje. Ji slapta įrašinėjo ir filmavo pokalbius su rusų sportininkais, treneriais ir sporto atstovais, jos surinkta informacija tapo itin svarbia skandalą sukėlusio WADA tyrimo dalimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.