2021.06.22 19:20

Antrasis egzaminas buvo sunkesnis, bet baigėsi pergale: Lietuva įveikė ir Rusiją

LRT.lt2021.06.22 19:20

Dariaus Maskoliūno treniruojama Lietuvos krepšinio rinktinės antrosiose kontrolinėse rungtynėse prieš olimpinį atrankos turnyrą Kaune po lygios pirmos mačo dalies atitrūko antroje pusėje ir 78:61 (20:16, 17:19, 21:11, 20:15) įveikė Rusijos rinktinę.

Po pirmosios mačo dalies lietuviai pirmavo vos dviem taškais (37:35), o pergalingą persvarą įgavo trečiajame ketvirtyje, kurį laimėjo 10-ies taškų skirtumu.

Labiausiai Lietuvos rinktinei koją kišo klaidos – jų padaryta net 19. Lietuviai dominavo kovoje dėl atkovotų kamuolių (37:25), bet labai prastai metė tritaškius (6/18 trit.). Net 4 iš 6 tritaškių pataikė Marius Grigonis.

Pirmą kartą šią vasarą aikštėje pasirodė rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis, o rezultatyviausiai žaidė abu NBA bokštai – Jonas Valančiūnas (16 tšk.) ir Domantas Sabonis (12 tšk.) – bei M. Grigonis (14 tšk.).

Lietuva: J. Valančiūnas (7/9 dvit., 10 atk. kam.) 16, M. Grigonis (4/6 trit., 5 rez. perd.) 14, D. Sabonis (3/5 dvit., 6/8 baud., 8 atk. kam.) 12, M. Kuzminskas 10, G. Masiulis 8.

Rusija: A. Astapkovičius 13, M. Kulaginas ir A. Kardanachišvilis po 8, T. Mozgovas ir A. Voroncevičius po 6.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Rusija

8 min. Dar vienas M. Grigonio tritaškis vėl leido lietuviams atsiplėšti solidžiu skirtumu rungtynėms jau einant į pabaigą – 71:57.

6 min. M. Grigonis išsiveržė varžovą žaidimui vienas prieš vieną ir smeigė tritaškį per rankas – 68:57.

4 min. Dvi greitos rusų atakos sumažino Lietuvos rinktinės pranašumą nuo 16 iki 11 taškų, greitoje atakoje T. Dimša dar gavo ir nesportine pražangą.

2 min. Dvi puikios žaidimo gynyboje atkarpos leido lietuviams atitrūkti iki 63:49. Galingu dėjimu savo 16-ąjį tašką pelnė ir J. Valančiūnas.

1 min. Rusai ketvirtį pradėjo tritaškiu, bet netrukus tolimu metimu atsakė ir M. Kalnietis.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Rusija 58:46 (20:16, 17:19, 21:11)

10 min. Greitoje atakoje dar vieną žemė-oras ataką išpildė M. Kalnietis ir G. Masiulis, lietuviai apsigynė, bet pasktuinė ataka nebuvo rezultatyvi.

9 min. Į aikštę grįžęs M. Kalnietis baudų metimais pelnė pirmuosius savo taškus, greitoje atakoje galingai į krepšį dėjo M. Kuzminskas – 56:46.

8 min. Skirtumas nusistovėjo 6–10 taškų diapazone ir taip vyko trečiasis ketvirtis, tačiau dvi iš eilės atakas rezultatyviai užbaigę rusai ir vėl priartėjo iki 46:50.

5 min. Po M. Kuzminsko baudos metimo pirmą kartą persvara buvo dviženklė – 49:39.

4 min. Lietuviai sugebėjo surengti šiokį tokį spurtą ir atitrūko nuo varžovu didžiausiu skirtumu rungtynėse – 48:39. Tai pavyko pirmą kartą aikštėje kartu žaidžiant J. Valančiūnui ir D. Saboniui.

2 min. Gera lietuvių pradžia. Po eilinio puolime atkovoto kamuolio R. Giedraitis tokiu būdu pelnė jau 11-ąją lietuvių tašką – 41:35.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Rusija 37:35 (20:16, 17:19)

10 min. Tinklelį skrodė antrasis Lietuvos rinktinės tritaškis, pataikytas M. Grigonio – 37:32. Paskutinėje atakoje A. Voroncevičius nepataikė tritaškio, bet rusai atsikovojo kamuolį ir M. Kulaginas pataikė triatškį – 37:35.

9 min. Lietuvius ypač gelbėjo puolime atkovoti kamuoliai. Po dar vieno jų D. Sabonis pelnė 9-ąjį savo tašką, bet lietuviai vėl neapsigynė – 34:32.

8 min. M. Kuzminskas smeigia tritaškį, pataikydamas pirmąjį Lietuvos rinktinės tolimą metimą šiose rungtynėse.

7 min. Lietuviai per nepilnas 17 minučių jau buvo suklydę net 10 kartų. Būtent klaidos labiausiai trukdė D. Maskoliūno auklėtiniams puolime. Po realizuotų G. Masiulio baudų Lietuva pirmavo 29:25, bet tritaškį pataikė I. Uchovas.

6 min. Lietuviai gyveno iš antrųjų šansų. Po puolime atkovoto kamuolio pražangą išprovokavęs D. Sabonis baudos metimu pelnė septintą savo tašką.

5 min. Keturis kartus vienoje atakoje metimus kartoję lietuviai išsiveržė į priekį po 12-ojo J. Valančiūno taško – 24:23.

4 min. Minutės pertraukėlės metu D. Maskoliūnas priekaištavo už kantrybės trūkumą ir klaidas, bet po pertraukėlės lietuviai suklydo išmesdami kamuolį iš užribio, rusai pelnė taškus – 22:23.

2 min. Rusai neleido lietuviams nutolti ir antrą ketvirtį pradėjo M. Kulagino tritaškiu. Lietuviai pelnė du taškus, bet po to dviejose atakose iš eilės suklydo L. Lekavičius. Lietuvos rinktinė jau buvo suklydusi 8 kartus.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Rusija 20:16

10 min. D. Sabonui sėdus ant suolo, ant jo sėdo ir T. Mozgovas, tad į aikštę žengęs J. Valančiūnas neturėjo sau lygių. Per 4 su puse žaidimo minutės JV sumetė 10 taškų, o lietuviai po 1 kėl. pirmavo 20:16.

8 min. Kamuolį perėmęs, per visą aikštę jį nusivaręs ir pat taškus pelnęs M. Grigonis išvedė lietuvius į priekį. Po to pa vyko dar sykį apsiginti ir R. Jokubaitis su J. Valančiūnu idealiai išpildė žemė-oras ataką – 18:14.

6 min. Idealią ataką surengęs M. Grigonis išvedė po krepšiu visiškai laisvą J. Valančiūną, kuris sudrebino krepšį dėjimu.

5 min. D. Sabonį kėlinio viduryje pakeitė J. Valančiūnas, bet greitoje atakoje A. Voroncevičius pelnė tritaškį ir rusai pirmavo 11:8.

4 min. D. Sabonis per nepilnas 5 minutes sumetė 6 taškus, bet lietuviams nesisekė apsiginti ir rezultatas buvo lygus – 8:8.

2 min. Pirmose trijose atakose rusai bandė pelnyti taškus žaisdami nugara į krepšį iš artimos distancijos, tačiau D. Sabonio gynyba buvo neįveikiama. Lietuviai pelnė 4 lengvus taškus.

Starto penkete mačą pradėjo kapitonas Mantas Kalnietis, praleidęs pirmą mačą. Kartu su juo buvo ir G. Masiulis, M Grigonis, D. Sabonis ir R. Giedraitis.