2021.06.22 17:21

Allyson Felix triumfuoja – po gimdymo pasiekė penktąsias žaidynes karjeroje

LRT.lt2021.06.22 17:21

Viena tituluočiausių JAV bėgikių, šešių olimpinių aukso medalių savininkė, 35-erių metų Allyson Felix pasiekė jau penktąsias savo olimpines žaidynes karjeroje. Sportininkė itin džiaugiasi, mat šįkart jai tai pavyko padaryti jau būnant mama, rašo ESPN.

Judžine vykusioje JAV olimpinėje nacionalinėje atrankoje 400 metrų rungtyje A. Felix atbėgo antra ir penktą kartą savo karjeroje pateko į šalies olimpinę rinktinę.

A. Felix, kuriai jau yra 35-eri, pirmą kartą olimpinėse žaiodynėse startavo dar 2004 m. Atėnuose, kur iškovojo sidabrą 400 metrų asmeninėse lenktynėse. Po 4 metų Pekine ji šį pasiekimą pakartojo, o su komanda triumfavo 4 po 400 m estafetėje.

Londone 2012 m. A. Felix tapo čempione asmeninėse 200 m varžybose bei su komanda laimėjo 4 po 100 m ir 4 po 400 m estafetes, o 2016 m. Rio žaidynėse vėl buvo antra 400 m asmeninėse varžybose bei į kolekciją pridėjo dar du aukso medalius 4 po 100 m ir 4 po 400 m estafetėse.

Sekmadienį nacionalinėje atrankoje į paskutinę tiesiąją ji išbėgo būdama tik ketvirta, bet aplenkė dar dvi varžoves ir finišavo per 50,02 sek. Jos 400 m rungties asmeninis rekordas – 49,26 sek.

„Oho, buvo velniškai sunki kova. Tačiau vieną dalyką aš tikrai moku – kovoti“, – po finišo sakė atletė.

Tikimasi, kad Tokijuje ji varžysis 400 metrų asmeninėse ir 4 po 400 m komandinėse lenktynėse, gali būti, kad startuos ir 4 po 400 m mišriose varžybose. Sportininkė nacioanlinėje atrankoje startuos ir 200 m asmeninių varžybų atrankoje, bet Tokijuje abejose asmeninėse lenktynėse dėl tvarkaraščio negalėtų dalyvauti.

Jeigu bent vieneriose varžybose A. Felix iškovos medalį, ji pakartos visų laikų amerikiečių lengvaatlečių rekordą. Legendinis Carlas Lewisas per karjeroją olimpinėse žaidynėse iškovojo 10 medalių.

Po finišo A. Felix trasoje pasveikino jos dviejų metukų dukrytė, kurios sportininkė susilaukė 2018 m. A. Felix yra viešai pasakojusi, koks sunkus gimdymas tai buvo ir kaip medikams teko kovoti dėl dukters gyvybės. 32-ąją savaitę po skubaus Cezario pjūvio gimusi Camryn mėnesį buvo laikoma intensyvioje priežiūroje, kol jos sveikata sustiprėjo.