Sportas

2021.06.22 16:57

Pirmą kartą amerikietiško futbolo lygos žaidėjas viešai pripažino savo homoseksualumą

LRT.lt2021.06.22 16:57

JAV amerikietiškojo futbolo lygoje (NFL) Las Vegaso „Raiders“ klube rungtyniaujantis 28 metų gynėjas Carlas Nassibas tapo pirmu aktyviu lygos žaidėju, kuris viešai pripažino esantis homoseksualus.

Sportininkas savo „Instagram“ paskyroje įkėlė trumpą video su paaiškinimu ir solidžiu gestu – 100 tūkst. dolerių auka.

„Sveiki. Šiuo metu esu savo namuose Pensilvanijoje, norėjau tiesiog pasakyti, kad esu gėjus. Norėjau tai pasakyti jau kurį laiką, bet dabar pajaučiau, kad jaučiuosi tinkamai, jog pagaliau nuimčiau šią naštą nuo savęs. Aš gyvenu nuostabų gyvenimą, turiu puikią šeimą, draugus ir geriausią įmanomą darbą.

Esu gana uždaras žmogus, tad tikrai suprantate, kad darau tai nė todėl, kad gaučiau dėmesio. Tiesiog manau, kad tai yra svarbu. Tiesiog tikiuosi, jog ateis diena, kai tokie video ir pats pasakymo procesas taps nereikalingi. Bet iki tol darysiu, ką galiu geriausiai, todėl paaukosiu 100 tūkst. dolerių „Trevor project“ organizacijai“, – vaizdo įraše sakė futbolininkas.

„Trevor project“ yra organizacija, kuri padeda LBGTQ bendruomenės jaunuoliams situacijose, kai šie susiduria su visuomenės spaudimu ir galvoja apie savižudybę. Anot C. Nassibo, ši organizacija yra svarbiausia JAV, padedanti žmonėms susitvarkyti su psichologiniai iššūkiais.

NFL komisaras Rogeris Goodellas sureagavo į žaidėjo atsivėrimą, palinkėdamas jam sėkmės ir pasveikindamas su žingsniu: „Didžiuojuosi Carlu ir jo drąsa. Kartu su juo viliuosi, kad ateityje tokie atsivėrimai bus tiesiog nereikalingi, nes LGBTQ bendruomenė bus visiškai lygiateisė. Linkiu Carlui gero ateinančio sezono.“

„Tai visiškai nekeičia mano nuomonės apie Carlą nei kaip apie žmogų, nei kaip apie „Raiders“ bendruomenės narį“, – teigė komandos savininkas Markas Davisas.

Iki šiol NFL nėra buvę, kad aktyvus žaidėjas pripažintų savo homoseksualumą. 2014 m. į lygą 249-uoju šaukimo biržoje uvo pakviestas Michaelas Samas, kuris buvo atviras apie savo seksualinę orientaciją. Tačiau jį komanda atleido treniruočių stovyklos pabaigoje ir NFL jis niekada nežaidė. 2019 m. apie savo biseksualumą pranešė tuo metu klubo neturėjęs, bet lygoje anksčiau žaidęs Ryanas Russellas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.