Sportas

2021.06.22 15:45

Lietuvos regbio Mažąją taurę ketvirtus metus iš eilės iškovojo vilniečiai

LRT.lt2021.06.22 15:45

Baigėsi kovos dėl Lietuvos regbio federacijos Mažosios taurės. Dėl taurės kovojo penkios regbio-15 komandos – Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir „Geležinis vilkas“, Šiaulių „Baltrex dubleriai“ ir „Šiauliai-Apsaga“ bei jungtinė Klaipėdos ir Plungės komanda „Kuršiai-Perkūnas“. 

Visas keturias pergales iškovojo ir titulą apgynė „VRA-Tomosta“ regbininkai. Vilniaus regbio akademijos komanda Mažąją taurę iškovojo jau ketvirtus metus iš eilės ir tai juos skatina kilti aukštyn į „Top“ lygą.

„VRA-Tomosta“ po atkaklios kovos 44:41 pranoko „Baltrex dublerius“, sostinės derbyje 23:18 įveikė „Geležinį vilką“, rezultatu 39:24 nugalėjo „Kuršiai-Perkūnas“ ekipą, o paskutiniame ture 75:7 sutriuškino „Šiauliai-Apsaga“ penkioliktuką.

„Apginti titulą visada yra sunku. Turnyre mūsų komandą persekiojo traumos, todėl visos rungtynės buvo įtemptos ir nebuvo lengvų pergalių. Sunkiausia pergalė pasiekta Vilniaus derbyje. Sostinės komandų susitikime niekada netrūksta emocijų ir visi nori laimėti. Geriau jau mirs aikštėje, bet pasieks pergalę. Pasirengimas derbiui vyksta su visai kitomis emocijomis. Džiaugiamės, kad mes vėl įrodėme, kad esame stipriausia Vilniaus komanda“, – sakė Vilniaus regbio akademijos treneris Vidmantas Valys.

Penktą kartą klubo istorijoje Mažąją taurę iškovojęs „VRA-Tomosta“ klubas siekia varžytis su stipriausiomis Lietuvos ir Latvijos komandomis „Top“ lygoje, kurios sezonas prasidės rugpjūčio pradžioje.

„Norim konkuruoti su stipriausiomis komandomis. Norime žaisti „Top“ lygoje ir laukiame kvietimo į ją. Žinom, kad bus labai sunku konkuruoti su Šiaulių komandomis. Kitiems debiutantams irgi nebuvo lengva, todėl pradžioje stebuklų nesitikim. Bet norim, kad šalies sostinė turėtų savo atstovus stipriausioje lygoje. Tai prisidėtų prie regbio populiarinimo Vilniuje, padėtų pritraukti į regbį vaikus ir jaunimą bei rėmėjus. Mes esame pasiruošę įdėti daug darbo, kad įgyvendintume visus keliamus kriterijus ir galėtume debiutuoti „Top“ lygoje“, – tvirtina V. Valys.

Mažosios taurės turnyre antrą vietą užėmė tris pergales iškovoję „Geležinio vilko“ regbininkai. Kitos trys ekipos pasidalijo po pergalę. Trečią vietą užėmė 9 taškus surinkę „Baltrex“ dubleriai, ketvirtą vietą su 7 taškais užėmė „Kuršiai-Perkūnas“, penktoje liko 6 taškus surinkę „Šiauliai-Apsaga“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.