Sportas

2021.06.22 15:43

Rusijos lengvosios atletikos žvaigždė išteisinta „išskirtinėje dopingo byloje“

LRT.lt2021.06.22 15:43

Vienas garsiausių Rusijos lengvaatlečių Sergejus Šubenkovas antradienį išimtinai buvo išteisintas „išskirtinėje dopingo byloje“, kuri buvo nagrinėjama slaptai prieš Tokijo olimpines žaidynes, rašo ESPN.

Šių metų pradžioje buvo pranešta, kad buvęs barjerinio bėgimo pasaulio čempionas įkliuvo su teigiamu dopingo testu nevaržybiniu laikotarpiu.

Dabar paskelbtame Lengvosios atletikos sąžiningumo skyriaus (AIU) pranešime, kuriame pateiktas nepriklausomo teismo nuosprendis, nurodoma, kad sportininko organizme neleistinos medžiagos atsirado „netyčia prarijus dalį vaistų, kuriuos vartojo šeimos narys“.

Dopingo testą tuomet atliko RUSADA (Rusijos dopingo agentūra). Sportininko organizme rastos draudžiamos medžiagos koncentracija buvo minimali.

Bylą nagrinėję teisėjai nustatė, kad tai buvo „tikrai išskirtinis“ atvejis, sutiko su sportininko argumentais, kad jis vaistus suvartojo „per klaidą ir aplaidumą“, bei atmetė AIU sprendimą taikyti sankcijas.

Šį sprendimą Sporto arbitražo teisme (CAS) gali užginčyti AIU arba Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA).

Be to, vis dar nėra aišku, ar buvęs pasaulio čempionas galės pasirodyti Tokijo olimpinėse žaidynėse, kai yra ribojamas Rusijos atletų skaičius.

S. Šubenkovas tapo 110 m barjerinio bėgimo pasaulio čempionu 2015 metais, o 2013 ir 2014 laimėjo aukso medalius Europos čempionatuose. Po Rusijos lengvosios atletikos federacijos diskvalifikacijos lengvaatletis iškovojo sidabro medalius 2017 ir 2019 metais pasaulio pirmenybėse ir 2018 metais Europoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.