Sportas

2021.06.22 12:21

UEFA uždraudė Miuncheno valdžiai Europos čempionato stadioną nušviesti vaivorykštės spalvomis

LRT.lt2021.06.22 12:21

Miuncheno miesto valdžios prašymas vaivorykštės spalvoms nušviesti „Allianz“ stadioną, kuriame trečiadienį rungtynes žaidžia Vengrijos ir Vokietijos rinktinės, buvo atmestas UEFA.

Sekmadienį, „Euronews“ teigimu, Miuncheno meras Dieteris Reiteris kreipėsi į UEFA siekdamas leidimo tam, kad arena nušvistų vaivorykštės spalvomis.

Miunchenas šiuo gestu siekė išreikšti palaikymą Vengrijos LGBTQ+ bendruomenei ir parodyti, kad miestas palaiko įvairovę, pasisako už toleranciją ir lygybę sporte ir visuomenėje.

Taip pat priduriama, kad Vengrijos LGBTQ+ kenčia po naujojo įstatymo priėmimo. Birželio 15 d. Vengrijoje priimtas įstatymas draudžia LGBTQ grupių švietimo programas ir viešinimą.

UEFA, išnagrinėjusi Miuncheno miesto valdžios prašymą, nurodė, kad jis turi politinį kontekstą, todėl „Allianz“ stadionas negalės būti pažymėtas vaivorykštės spalvomis.

„Rasizmas, homofobija, seksizmas ir kitos diskriminacijos formos yra viena didžiausių problemų mūsų visuomenėje. Su jomis šiandien susiduria ir futbolas.

Diskriminacija pakenkė šiam žaidimui tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

Visgi UEFA išlaiko politiškai ir religiškai neutralios organizacijos statusą. Atsižvelgiant į tai, kad šis prašymas turi konkretų politinį kontekstą – žinią nukreiptą prieš Vengrijos nacionalinio parlamento sprendimą, UEFA negali tenkinti šio prašymo“, – rašoma minėtos organizacijos pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.