Sportas

2021.06.22 09:26

Danijos sostinėje sumušta Rusijos rinktinė atsiprašo gerbėjų: galite mus keikti ir veikiausiai būsite teisūs

LRT.lt2021.06.22 09:26

„Noriu atsiprašyti visų, kurie mumis tikėjo. Jaučiamės kalti. Galite mus keikti ir veikiausiai būsite teisūs“, – po Rusijos futbolo rinktinės fiasko Europos čempionate sakė komandos žvaigždė ir kapitonas Artiomas Dziuba.

Rusijos futbolininkų žygis Senojo žemyno pirmenybėse baigėsi pirmadienį, kai Kopenhagoje buvo patirta triuškinama nesėkmė prieš vietos Danijos rinktinę – 1:4. Rusai, surinkę 3 taškus, liko paskutinėje B grupės pozicijoje.

Po klaikaus pasirodymo savo gerbėjų atsiprašinėjo rinktinės žvaigždė A. Dziuba, o štai vyriausiasis treneris Stanislavas Čerčesovas, prieš trejus metus vykusiame planetos čempionate Rusijos rinktinę atvedęs iki ketvirtfinalio, gyrė savo auklėtinius už parodytą kovą.

„Laikėmės žaidimo plano, turėjome keletą progų pirmajame kėlinyje, bet neįmušėme. Varžovai gavo pusprogę ir įmušė pirmąjį įvartį. Antrajame kėlinyje bandėme atsigriebti, bet galiausiai padovanojome įvartį varžovams. Vėliau įmušėme patys, bandėme kovoti, bet tada danai įmušė kontratakos metu. Padėkojau žaidėjams už rungtynes, jie joms buvo pasirengę. Kaip bebūtų, jos mums nesusiklostė taip, kaip norėjome“, – po rungtynių sakė kritikos Rusijos žiniasklaidoje sulaukęs strategas.

Nuo 2016-ųjų nacionalinei komandai diriguojantis S. Čerčesovas pridūrė, kad dėl šios nesėkmės skaudžiai išgyvena visa rinktinė: „Visiems žaidėjams padėkojau už žaidimą turnyre. Turime tikrai daug perspektyvių žaidėjų, todėl labai tikiuosi, kad patirtis tokiame turnyre duos naudos ateityje. Rugsėjį bandysime surinkti rinktinę, kuri gali kovoti dėl pergalių.“

A. Dziuba, kaip ir Rusijos komandos vairininkas, išgyvena dėl neišnaudotų progų: „Viską darėme gerai, bet neišnaudojome šimtaprocentinių progų. Tokiame lygyje tai yra nedovanotina. Tuo pačiu noriu padėkoti visiems, kurie mumis tikėjo. Kovėmės, įmušėme įvartį, bet tada praleidome du.“

Danijos rinktinė šiame susitikime kamuolį kontroliavo 61 proc. laiko, atliko 16 smūgių, iš kurių 10 skriejo į vartų plotą. Rusijos rinktinė iš viso smūgiavo šešis kartus ir į vartų plotą pataikė du. Visgi A. Dziuba teigė, kad rungtynės galėjo pakrypti į kitą pusę.

„Pralaimėjome dėl savo kaltės. Tokiame lygyje privalome išnaudoti ir pusproges, nekalbant apie šimtaprocentinius momentus. Vietoj to, kad būtume įmušę patys, praleidome įvartį. Visgi manau, kad buvome gerai pasiruošę rungtynėms, žinojome, kad danai kontroliuos kamuolį, bet tada gavome skaudų įvartį. Šias rungtynes pralaimėjome mes, žaidėjai, o ne trenerių štabas.“

Tai jau trečias Europos čempionatas iš eilės, kai Rusijos rinktinė žygį baigia grupių etape.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.