2021.06.21 21:48

Rusų vartus suvarpiusi Danijos rinktinė prasibrovė į „Euro 2020“ aštuntfinalį

LRT.lt2021.06.21 21:48

Pirmadienį Europos futbolo čempionate savo vietas išsidalino B grupės dalyviai.

Danijos rinktinė 4:1 (1:0) sutriuškino Rusijos futbolininkus ir dėka šios pergalės iš paskutinės grupės vietos pakilo į antrąją bei pateko į Europos čempionato aštuntfinalį.

Jame danai susikaus su Velso rinktine.

Danija pirmoji įmušė įvartį, o vėliau antrajame kėlinyje po itin grubios rusų gynėjo klaidos padvigubino rezultatą. Tiesa, Rusija sugebėjo trumpam grąžinti intrigą rungtynėse, kuomet 11 metrų baudinį realizavo Artiomas Dziuba.

Tačiau rusų džiaugsmai ties tuo ir baigėsi – Danija vos per 3 minutes smeigė du įvarčius ir galiausiai iškovojo triuškinamą pergalę.

Rungtynių eiga:

*****

90+3 min. Danija švenčia įspūdingą pergalę, kuri atveria jiems duris į kitą Europos čempionato etapą.

82 min. Įvartis!!! Rusijos vartų bombardavimas tęsiasi. Joakimas Maehle greitos atakos metu smūgiavo tiksliai.

79 min. Dar vienas įvartis!!! Andreasas Christensenas smeigia vinį į Rusijos vartus, o tuo pačiu atveria ir Suomijos rinktinei galimybę pakilti į trečiąją vietą grupėje.

70 min. Įvartis!!! Rusija uždirba 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizuoja Artiomas Dziuba.

59 min. Įvartis!!! Rusija nedovanotinai klysta gynyboje, o tuo pasinaudojęs Yussufas Poulsenas muša kamuolį tuščius vartus.

45 min. Po pirmojo kėlinio 1:0 pirmauja Danija.

38 min. Įvartis!!! Danija išsiveržia į priekį po puikaus Mikkelio Damsgaardo smūgio.

29 min. Danijos saugas Pierre-Emile Hoejbjergas paleidžia tolimą šūvį, o kamuolys praskriejo visiškai greta virpsto.

18 min. Rusai nuskubėjo į greitą ataką, o jos smaigalyje atsidūrė Aleksandras Golovinas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį artėmė Kasperas Schmeichelis.

10 min. Abi komandos kol kas dar neatliko smūgių link vartų. Kamuolio kontrolė visiškai priklauso Danijos futbolininkams, kurie su kuo praleidžia 75 procentus laiko.

Startinės sudėtys:

*****

Po slogaus čempionato starto, kuomet širdies smūgį patyrė Christianas Eriksenas, Danijos rinktinė 0:1 nusileido suomiams. Vėliau sekė pralaimėjimas 1:2 Belgijai ir tad norint patekti į kitą etapą danams buvo būtina pergalė ir palankus rezultatas kitoje B grupės dvikovoje.

Joje Belgija 2:0 nugalėjo suomius, o tai padėjo pakilti į antrąją vietą.