Sportas

2021.06.21 16:36

Po COVID-19 ligos pasveikęs Rahmas dramatiškai triumfavo prestižiniame „U.S. Open“ turnyre

LRT.lt2021.06.21 16:36

Ispanijos golfo žaidėjas Jonas Rahmas prieš kiek daugiau nei porą savaičių susirgo COVID-19, bet vos sulaukęs neigiamų testų įvertinimų stojo į kovą prestižiniame „Major“ serijos golfo turnyre „U.S. Open“ ir pirmą kartą tapo tokio lygio turnyro čempionu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

San Diege esančiame Torrey Pineso golfo lauke vykusiame atvirajame JAV golfo čempionate, kuris surengtas jau 121-ą kartą, vyko dramatiška kova iki pat paskutinės duobutės.

Paskutinę varžybų dieną lyderiai neišvengė klaidų. Vieno iš jų kamuoliukas įstrigo medžio viršūnėje, kito – atsidūrė vandenyje, o tuo tarpu įspūdingai finišavęs J. Rahmas ketvirtą raundą užbaigė 67 smūgiais. Paskutinėje – 18-oje – duobutėje po tolimo smūgio jo kamuoliukas atsidūrė bunkeryje, bet visai šalia ridenimo zonos. Po kamuoliuko išmušimo iš bunkerio jam dar liko keletas metrų iki duobutės, bet lemiamą ridenimą J. Rahmas atliko tiksliai ir tapo čempionu.

Ispanas per keturias dienas iš viso atliko 278 smūgius (PAR -6). Vos vienu smūgiu nuo jo atsiliko laikytas Louisas Oosthuizenas iš Pietų Afrikos. Būtent jis dar po trijų dienų turėjo 3 smūgių pranašumą prieš J. Rahmą, bet ketvirtą raundą užbaigė su 71 smūgiais ir taip padovanojo pergalę varžovui.

J. Rahmas po varžybų prisipažino, kad šis aikštynas San Diege jam yra ypatingas, nes būtent čia jis pasipiršo savo žmonai Kelley.

J. Rahmas tapo pirmuoju ispanu, tapusiu „Major“ serijos turnyro čempionu. Jis taip pat nutraukė amerikiečių dominavimą „U.S. Open“ turnyruose. JAV atstovai šias varžybas buvo laimėję šešerius metus iš eilės.
Su pergale jį pasveikino ir kitos Ispanijos sporto žvaigždės, įskaitant ir krepšininką Pau Gasolį.

Tuo tarpu L. Oosthuizenas vėl liejo apmaudą dėl iššvaistytų progų nugalėti. Jis jau šeštą kartą „Major“ turnyruose lieka antroje pozicijose. Vienintelį kartą triumfuoti jam pavyko 2010 metais „British Open“ turnyre.
Trečiąją vietą užėmė amerikietis Harrisas Englishas (PAR -3).

„U.S. Open“ turnyro prizų fondą sudarė 12,5 mln. JAV dolerių. J. Rahmui atiteko 2,25 mln. dolerių, o L. Oosthuizenas turėjo tenkintis 1,35 mln. dolerių čekiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.