Sportas

2021.06.21 10:32

Miunchenas „EURO 2020“ susitikimą nori pažymėti vaivorykštės spalvomis nušviestu stadionu

LRT.lt, BNS2021.06.21 10:32

Miuncheno miesto valdžia nori, kad trečiadienį įvyksiantis susitikimas tarp Vokietijos ir Vengrijos futbolo rinktinių būtų pažymėtas vaivorykštės spalvomis nušviesta „Allianz Arena“ arena, praneša „Deutsche Welle“.

Teigiama, kad bendrą pasiūlymą miesto merui pateikė visos šešios pagrindinės Miuncheno savivaldos frakcijos.

Pranešime teigiama, kad toks gestas išreikštų palaikymą Vengrijos LGBTQ+ bendruomenei ir parodytų, kad miestas palaiko įvairovę, pasisako už toleranciją ir lygybę sporte ir visuomenėje.

„Deutsche Welle“ cituojamame pranešime taip pat teigiama, kad Vengrijos LGBTQ+ kenčia po naujojo įstatymo priėmimo.

Birželio 15 d. Vengrijoje priimtas įstatymas draudžia LGBTQ grupių švietimo programas ir viešinimą. Šios grupės įstatymą palygino su panašiu teisės aktu, galiojančiu Rusijoje.

„Siekiant užtikrinti... vaikų teisių apsaugą, pornografija ir seksualumą vaizduojantis arba nukrypimą nuo lytinio identiteto, lyties keitimą arba homoseksualumą skatinantis turinys negali būti prieinamas asmenims iki 18 metų“, – sakoma dokumente.

Lytinio švietimo pamokos „neturėtų būti skirtos lyčių segregacijos, lyties keitimo ar homoseksualumo skatinimui“, nurodoma jame.

Kol kas neaišku, kokių bausmių gali sulaukti asmenys, pripažinti pažeidusiais naująjį įstatymą.

Sekmadienį „Euronews“ pranešė, kad Miuncheno meras Dieteris Reiteris kreipsis į UEFA siekdamas leidimo tam, kad arena nušvistų vaivorykštės spalvomis.

LRT.lt primena, kad sekmadienį Vokietija į save dėmesį atkreipė dėl to, kad kapitono raištis buvo nudažytas vaivorykštės spalvomis, kurios šiame kontekste reiškia toleranciją, o tai atkreipė ir UEFA dėmesį.

Visgi UEFA, susisiekusi su Vokietijos futbolo vadovais, greitai sulaukė situacijos paaiškinimo ir atsisakė bet kokių planų atidaryti drausminę bylą.

„Atsižvelgdami į tai, kad toks kapitono raištis buvo pasirinktas iš gerų paskatų, Vokietijai nebus taikomos drausminės sankcijos“, – rašoma UEFA pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.