Sportas

2021.06.21 09:31

Oficialu: Laurel Hubbard taps pirmąja translyte, dalyvausiančia olimpinėse žaidynėse

LRT.lt2021.06.21 09:31

Naujosios Zelandijos olimpinis komitetas išplatino penkių į Tokijo olimpines žaidynes vyksiančių sunkiaatlečių sąrašą, kuriame atsirado ir Laurel Hubbard, kuri taps pirmąja translyte, dalyvausiančia olimpinėse žaidynėse.

43-ejų metų L. Hubbard lytį pakeitė 2013 metais, o nuo 2015-ųjų Tarptautiniam olimpiniam komitetui pakeitus savo taisykles translyčiams sportininkams atsivėrė kelias į olimpines žaidynes.

L. Hubbard pavyko užsitikrinti vietą Tokijo žaidynėse po to, kai sunkiosios atletikos federacija pakeitė kvalifikacijos taisykles.

Ji tapo pirmąja translyte atlete, bet kurioje sporto šakoje patekusia į olimpines žaidynes.

„Aš jaučiuosi pagerbta dėl tokio palaikymo iš Naujosios Zelandijos žmonių“, – teigė pati sportininkė, cituojama Naujosios Zelandijos olimpinio komiteto puslapyje.

Naujosios Zelandijos olimpinio komiteto generalinis sekretorius Kereynas Smithas pabrėžė, kad L. Hubbard yra laukiama olimpinėje komandoje.

„Nepaisant to, kad L. Hubbard yra tarp geriausių pasaulyje savo rungtyje, ji atitiko visus Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos ir Tarptautinio olimpinio komiteto standartus translyčiams atletams. Mes suprantame, kad lytinė tapatybė yra itin jautri ir kompleksiška tema, reikalajaunti balanso tarp žmogaus teisių ir lygiateisiškumo sporte.

Mes, Naujosios Zelandijos komanda, turime stiprią „manaaki“ (svetingumas – vertimas iš maorių kalbos), įtraukimo ir pagarbos kultūrą“, – teigė Naujosios Zelandijos olimpinio komiteto puslapyje cituojamas K. Smithas.

Pačioje sunkiausioje moterų svorio kategorijoje (virš 87 kg) besivaržanti L. Hubbard 2017 m. pasaulio čempionate iškovojo sidabrą – tai aukščiausias jos pasiekimas. Tiesa, 2019 metų čempionate pavyko iškovoti tik 6-ąją vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.