2021.06.20 18:40

„EURO 2020“: Italija pratęsė pergalių žygį, o Velsas žengė į aštuntfinalį

LRT.lt2021.06.20 18:40

Europos futbolo čempionate finišavo A grupės kovos. Italijos rinktinė, iškovojusi trečią pergalę iš eilės, užsitikrino pirmąją poziciją, o Velsas, nusileidęs italams, liko antroje vietoje ir tiesu keliu žengė į aštuntfinalį.

Velso ir Italijos rinktinių dvikovoje nugalėtoją lėmę vienas įvartis. Matteo Pessinos tikslus smūgis 38-ąją minutę leido italams iškovoti pergalę 1:0.

Nuo 55-os minutės Velso futbolininkai liko mažumoje – raudoną kortelę prieš save išvydo gynėjas Ethanas Ampadu.

Beveik visą antrąjį kėlinį mažumoje žaidusi Velso rinktinė atsilaikė ir pralaimėjimas vieno įvarčio skirtumu leido likti antroje vietoje.

Šveicarija kitose grupės rungtynėse 3:1 nugalėjo Turkiją, tačiau liko trečioje pozicijoje dėl blogesnio įvarčių santykio.

Italijos rinktinei ši pergalė buvo istorinė: diriguojant Roberto Mancini, ši komanda nepralaimėjo jau 30 susitikimų, o tai yra visų laikų šalies rinktinės rekordas.

Italija aštuntfinalyje susitiks su C grupėje antrąją vietą užėmusia komanda. Į šią poziciją dabar pretenduoja Ukraina.

Rungtynių eiga:

90 min. Rungtynės baigiasi – Italija triumfuoja 1:0.

89 min. Pavojingas A. Belotti smūgis, į kurį reaguoja Danielis Wardas. Velsas toliau atsilieka vieno įvarčio skirtumu – 0:1.

76 min. Garethas Bale`as neišnaudojo geros galimybės išlyginti rezultatą – jis ore kabojusį kamuolį pasiuntė virš vartų.

65 min. Federico Chiesa atliko perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Andrea Belotti, į kurio smūgį puikiai reaguoja Velso vartų sargas.

55 min. Velso rinktinės gynėjui Ethanui Ampadu už grubią pražangą parodoma raudona kortelė – Velsas lieka žaisti dešimtiese.

53 min. Velsą nuo antrojo įvarčio gelbsti virpstas – itin pavojingą baudos smūgį iš maždaug 30 metrų atliko Federico Bernardeschi.

45 min. Skelbiama pirmojo kėlinio pabaiga – Italija pirmauja 1:0.

42 min. M. Pessina buvo tik per kelis centimetrus nuo antrojo įvarčio.

39 min. ITALIJOS RINKTINĖ MUŠA PIRMĄJĮ ĮVARTĮ – 1:0. Standartinės situacijos metu po Marco Verratti perdavimo pasižymėjo Matteo Pessina.

29 min. Velsą nuo galimo įvarčio išgelbsti Ethanas Ampadu, į kurį, stovint vartų plote, smūgiavo Federico Chiesa.

24 min. Andrea Belotti iš aštraus kampo pabandė pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau jis skriejo pro šalį.

15 min. Pirmasis smūgis į vartų plotą, kurį atlieka Italija. Laimę iš toli pabandė Emersonas. Su jo smūgiu susitvarkė vartininkas.

8 min. Kamuolio kontrolė kol kas priklauso Italijai, tačiau pavojingų progų neturėjo nė viena iš komandų.