2021.06.19 18:40

Įvarčių fiesta Europos čempionate: Vokietija patiesė Europos čempionus

LRT.lt2021.06.19 18:40

„Mirtininkų“ F grupėje užfiksuota kol kas rezultatyviausia Europos čempionato dvikova – Vokietija šešių įvarčių fiestoje 4:2 (2:1) įveikė žemyno čempionus portugalus ir įsirašė pirmąją pergalę.

Pirmąsias rungtynes po apmaudaus įvarčio į savus vartus pralaimėję vokiečiai į kovą su portugalais stojo nusiteikę ryžtingai. Portugalijai pirmąsias 10 minučių teko atsimušinėti gynyboje, tačiau vienas greitas išpuolis netrukus pristabdė Vokietijos rinktinę.

15-ąją minutę greitos atakos metu Cristiano Ronaldo sulaukė perdavimo iš Diogo Jotos ir kiek netikėtai išvedė iki tol gynyboje atsimušinėjusius portugalus.

Vokietijai prireikė laiko atsigauti po įvarčio, tačiau pirmojo kėlinio pabaiga buvo itin sėkminga: 35-ąją minutę po Robino Gosenso perdavimo kamuolį į savus vartus nukreipė Rubenas Diasas, tačiau ties vienu Portugalijos rinktinės gynėju nelaimės nesibaigė.

39-ąją minutę Vokietija jau įsiveržė į priekį 2:1, o įvartį vėl įmušė ne patys vokiečiai, o portugalai. Šį kartą po Joshua Kimmicho stipraus perdavimo nesėkmingai prie savo vartų sužaidė Raphaelis Guerreiro, tapęs antrojo įvarčio į savus vartus autoriumi.

Antrajame kėlinyje 2014-ųjų metų pasaulio čempionai toliau kėlė gaisrą prie Portugalijos rinktinės vartų. 51-ąją minutę tiksliu smūgiu pasižymėjo Kai Havertzas, uždaręs R. Gosenso perdavimą iš krašto.

Po devynių minučių savo įvartį galiausiai pasiekė geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas R. Gosensas. Krašto gynėjas atsidūrė prie vartų ir tiksliu smūgiu galva uždarė J. Kimmicho perdavimą.

Vokietija įgijo triuškinančią persvarą, o portugalams šansų išsigelbėti praktiškai nebeliko. Šiokią tokią intrigą 67-ąją minutę grąžino D. Jota, bet vokiečiai daugiau nebeklydo ir šventė pergalę 4:2.

F grupės lydere tapo Prancūzija, kuri sužaidė taikiai su vengrais ir turi 4 taškus. Vokiečių ir portugalų sąskaitoje – po 3 taškus, o Vengrijos komanda turi vieną.

Rungtynių eiga:

90 min. Rungtynės baigiasi – pergalę rezultatu 4:2 švenčia Vokietija.

79 min. Portugalija buvo arti trečiojo įvarčio – Renato Sanchesas atliko galingą smūgį, bet vokiečius išgelbėjo vartų konstrukciją.

67 min. PORTUGALIJA DAR NEPASIDUODA: DIOGO JOTA ŠVELNINA ATSILIKIMĄ IKI DVIEJŲ ĮVARČIŲ – 2:4. Puolėjas pasižymėjo po C. Ronaldo perdavimo.

60 min. VOKIETIJA JAU TRIUŠKINA PORTUGALUS – 4:1. Savo įvartį galva galiausiai sužvejojo ir pats R. Gosensas. Jis sulaukė perdavimo iš kito krašto gynėjo – Joshua Kimmicho.

51 min. VOKIETIJA MUŠA TREČIĄJĮ ĮVARTĮ – 3:1! Dar vienas puikus R. Gosenso perdavimas, po kurio Kai Havertzas siunčia kamuolį į portugalų vartus.

45 min. Skelbiama pirmojo kėlinio pabaiga – po praleisto įvarčio atsitiesę vokiečiai pirmauja 2:1.

39 min. DAR VIENAS ĮVARTIS Į SAVUS VARTUS – VOKIETIJA JAU PIRMAUJA 2:1! Šį kartą nelaimė ištiko Raphaelį Guerreiro.

35 min. VOKIETIJA LYGINA REZULTATĄ – 1:1! Po R. Gosenso perdavimo kamuolį į savus vartus nukreipė patys portugalai – nelaimėliu tapo Rubenas Diasas.

25 min. Žaidimo tempas kiek krito, o vokiečiai po praleisto įvarčio progų praktiškai neturėjo.

15 min. PORTUGALIJA ĮSIVERŽIA Į PRIEKĮ – 1:0! Portugalai pasileido į greitą ataką, Diogo Jota atidavė perdavimą Cristiano Ronaldo, o pastarasis iš kelių metrų nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

9 min. Vokiečiai neduoda ramybės Portugalijos gynėjams – laimę iš toli pabandė Kai Havertzas, bet į jo smūgį reagavo Rui Patricio.

5 min. Vokiečiai pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau Robinas Gosensas liko be įvarčio, kai prieš tai kamuolį siekusiam Serge`ui Gnabry buvo užfiksuota nuošalė.