2021.06.19 15:40

Charakterį pademonstravę vengrai sužaidė lygiosiomis su pasaulio čempionais

LRT.lt2021.06.19 15:40

„Mirtinkų“ F grupėje užfiksuota pirmoji Europos čempionato sensacija. Įspūdingos sirgalių armijos palaikoma Vengrijos rinktinė sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) su pasaulio čempionais prancūzais.

Vengrija pranašumą įgijo pirmojo kėlinio pabaigoje ir pirmavo iki 66-os minutės. Vengrai priešinosi ir pirmajame mače su portugalais, prieš kuriuos atsilaikė iki pat 84-os minutės.

Savo ruožtu Prancūzija suklupo po pergalės prieš Vokietiją. Tiesa, su 4 taškais Didier Deschampso auklėtiniai kol kas užimą pirmąją poziciją.

Vengrai nuo pat rungtynių pradžios rodė, kad nėra nusiteikę taikytis prie pasaulio čempionų sąlygų.

Prancūzija neišnaudojo kelių itin pavojingų progų, o tuo pasinaudoję vengrai per pridėtą pirmojo kėlinio laiką įmušė pirmąjį susitikimo įvartį. Į euforiją „Puskas“ stadione susirinkusius žiūrovus pasiuntė Attila Fiola.

Antrąjį kėlinį Prancūzija pradėjo agresyviai, o 66-ąją minutę jau džiaugėsi išlyginamuoju įvarčiu. Puikios kontratakos metu pasižymėjo Antoine`as Griezmanas. Prie šio įvarčio nemažai prisidėjo vartininkas Hugo Llorisas, nuo savo vartų atlikęs perdavimą Kylianui Mbappe, kuris įkirto į baudos aikštelę ir surado A. Griezmanną.

Per likusį laiką daugiau atakavo prancūzai, bet vengrai didvyriškai atsilaikė prie savo vartų ir iškovojo pirmąjį tašką šiame čempionate.

Rungtynių eiga:

90 min. Rungtynės baigiasi taikiu rezultatu – 1:1.

82 min. Vengrijos rinktinę nuo įvarčio gelbsti vartininkas – pavojingai smūgiavo K. Mbappe.

74 min. Po ilgos pertraukos smūgį į vartus atliko Vengrijos komanda, tačiau H. Llorisas jį atrėmė be didesnio vargo.

66 min. PRANCŪZIJA LYGINA REZULTATĄ – 1:1! Puikios kontratakos metu, Hugo Llorisui atlikus perdavimą į priekį, pasižymi Antoine`as Griezmannas.

59 min. Pavojigiausia prancūzų ataka – Ousmane`as Dembele, pasirodęs po keitimo, smūgiuoja į virpstą.

51 min. Pirmasis prancūzų šūvis vartų link: iš tolimos distancijos smūgiavo Paulis Pogba, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

45+5 min. Pirmasis kėlinys bagiasi – rezultatu 1:0 netikėtai pirmauja Vengrija.

45+2 min. ĮVARTIS Į PRANCŪZIJOS RINKTINĖS VARTUS – 1:0! Nuo prancūzų gynėjų atitrūkęs Attila Fiola netikėtai išveda į priekį vengrus.

31 min. Šį kartą puikios progos neišnaudojo K. Benzema, smūgiavęs netiksliai po K. Mbappe perdavimo.

25 min. Pirmasis keitimas, kurį atlieka Vengrijos rinktinė. Susitikimo tęsti nebegali Adamas Szalai, kuris, kaip spėjama, perkaito. Budapešte – 30 laipsnių karščio.

17 min. Auksinė Prancūzijos rinktinės galimybė – po puikaus Luco Digne perdavimo galva šalia virpsto smūgiavo Kylianas Mbappe.

14 min. Pirmasis Prancūzijos rinktinės išpuolis – Karimas Benzema pabandė laimę iš 18 metrų, bet į jo smūgį pažeme sureagavo Peteris Gulacsi.

6 min. Aktyvi rungtynių pradžia – kol kas su kamuoliu daugiau laiko praleidžia vengrai.