2021.06.18 19:30

Lietuvos krepšininkai pasiruošimą olimpinei atrankai pradėjo triuškinama pergale

LRT.lt2021.06.18 19:30

Lietuvos krepšinio rinktinė pradėjo savo pasiruošimą olimpinei atrankai Kaune.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai penktadienį nepaliko jokių vilčių svečiams iš Dominikos Respublikos ir juos sutriuškino 95:62 (28:20, 22:21, 23:9, 22:12).

Lietuviai neįtikėtinai metė dvitaškius – 31 taiklus metimas iš 39 (79 proc.). Antroje mačo pusėje lietuviai varžovams leido pelnyti tik 18 taškų.

Lietuva: J. Valančiūnas 17, M. Grigonis 13, L. Lekavičius 12, D. Sabonis ir E. Bendžius ir R. Miniotas po 9, M. Kuzminskas ir T. Dimša po 7, R. Jokubaitis 6, T. Sedekerskis po 4, R. Giedraitis 2, A. Butkevičius 0.

Rungtynių eiga:

*****

Po ketvirtojo kėlinio: Lietuva – Dominikos Respublika 95:62 (28:20, 22:21, 23:9, 22:12)

Lietuvos rinktinė pradėjo triuškinti savo varžovus. D. Maskoliūno auklėtiniai įspūdingai atakuoja iš 2 taškų zonos – tai jie daro 83 procentų taiklumu.

Tiesa, D. Maskoliūnas šioje dvikovoje dar nebandė žaisti vienu metu aikštėje turint ir D. Sabonį, ir J. Valančiūną.

Po trečiojo kėlinio: Lietuva – Dominikos Respublika 73:50 (28:20, 22:21, 23:9)

Dominikos Respublika neleidžia nutolti Lietuvos krepšininkams. Antroje kėlinio pusėje lietuviams galiausiai pavyko susikrauti rekordinę 15 taškų persvarą.

Kėlinį D. Maskoliūno auklėtiniai užbaigė M. Kuzminsko tritaškiu, o rezultatas jau tapo triuškinamu.

Po antrojo kėlinio: Lietuva – Dominikos Respublika 50:41 (28:20, 22:21)

Kaip ir pirmajame kėlinyje, Lietuvos krepšininkai toliau nesunkiai pelno taškus, tačiau gynyboje susitvarkyti su varžovais pavyksta toli gražu ne visada.

Pertraukėlės metu D. Maskoliūnas savo žaidėjams priekaištavo dėl elementarių klaidų gynyboje.

Per pimuosius du kėlinius rezultatyviausiai žaidė J. Valančiūnas, pelnęs 11 taškų. 8 pridėjo Lukas Lekavičius, 6 įmetė D. Sabonis.

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Dominikos Respublika 28:20

Sveičiai pirmieji pelno taškus rungtynėse. Netrukus rezultatą išlygino J. Valančiūnas. Vėliau pirmąjį lietuvos tritaškį pataikė E. Bendžius.

Lietuviai pirmajame kėlinyje puolima randa lengvus kelius varžovų krepšio link, tačiau apsiginti kol kas sunkiai sekasi. Po keitimo aikštėje pasirodęs atrodo D. Sabonis, kuris vieną iš atakų baigia galingu dėjimu po verpstės.

Startinė sudėtis:

Rokas Jokubaitis, Jonas Valančiūnas, Eimantas Bendžius, Marius Grigonis ir Arnas Butkevičius.

*****

Po rytinės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotės, komandos trenerių štabas išsirinko dvylika žaidėjų, kurie žengė ant parketo „Žalgirio“ arenoje.

Rungtynėms nebuvo registruotas komandos kapitonas Mantas Kalnietis, kuris šiuo metu dirba pagal individualų treniruočių planą bei vėliausiai sezoną baigęs Gytis Masiulis.

Kitas draugiškas rungtynes Lietuvos krepšininkai žais antradienį su Rusijos ekipa. Dar vienas susitikimas laukia birželio 24 dieną su ta pačia Dominikos Respublika.