Sportas

2021.06.18 15:48

Slovakus įveikę švedai iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate

LRT.lt2021.06.18 15:48

Penktadienį pirmąją pergalę Europos čempionate iškovojo Švedijos rinktinė.

Švedai E grupės rungtynėse 1:0 (0:0) nugalėjo Slovakijos futbolininkus.

Vienintelis susitikimo įvartis buvo pelnytas artėjant dvikovos pabaigai, o jį pelnė sėkmingai 11 metrų baudinį realizavęs Emilis Forsbergas.

Rungtynių eiga:

*****

90+4 min. Slovakai bando gelbėtis, o keliant kampinį vartininkas M. Dubravka jungėsi į ataką, tačiau išpešti išlyginamojo įvarčio nepavyko.

77 min. Įvartis!!! Emilis Forsbergas realizuoja 11 metrų baudinį ir išveda Švedijos rinktinę į priekį.

75 min. Slovakijos rinktinės vartininkas Martinas Dubravka po aštraus perdavimo nespėja pirmasis prie kamuolio ir nugriovęs varžovą uždirba 11 metrų baudinį.

71 min. A. Isaakas surengė slalomą per pusę aikštės, suklaidino bent keturis slovakus ir atliko labai pavojingą smūgį, tačiau vartininkas buvo savo vietoje.

67 min. Švedija didiną spaudimą. Alexanderis Isakas smūgiu galva buvo labai arti tikslo, bet kamuolys praskriejo šiek tiek aukščiau skersinio.

58 min. Slovakija sukūrė pavojingiausią progą rungtynėse. Tiesa, prieš vartininkui atremiant smūgį buvo pakelta nuošalės vėliavėlė. Jau kitos atakos metus už galvų griebėsi Švedijos futbolininkai, kurie nepasinaudojo idealia proga išsiveržti į priekį.

45 min. Pirmajame kėlinyje dominavo gynyba.

34 min. Nei viena komanda ir toliau nelinkusi rizikuoti. Pavojingoje pozicijoje vartininko aikštelėje buvo atsidūręs Marekas Hamšikas, tačiau po nesėkmingo pirmojo lietimo išleido kamuolį į užribį.

15 min. Kamuolio kontrolė kiek daugiau priklausė Slovakijos futbolininkams, tačiau rungtynių pradžioje abi rinktinės rimtesnių progų nesukūrė.

Startinės sudėtys:

*****

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.