Sportas

2021.06.18 15:41

Apie Brazdeikio situaciją kalbėjęs Špokas gyrė mūsų ekipą: tai viena stipriausių rinktinių

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.18 15:41

Prieš pirmąsias Lietuvos krepšinio rinktinės kontrolinės rungtynes penktadienį „Labas rytas, Lietuva“ laidoje kalbėjęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas kalbėjo apie artėjantį olimpinės atrankos turnyrą ir Igno Brazdeikio situaciją rinktinėje, kurioje šią vasarą NBA siekiantis įsitvirtinti puolėjas žaisti atsisakė.

Olimpinis atrankos turnyras Kaune vyks birželio 27 – liepos 4 dienomis, o kontrolinės rungtynes Lietuvos rinktinė pradeda jau šiandien (penktadienį). Nuo 19:30 val. lietuviai susitiks su Dominikos respublika.

– Kurios pozicijos kelias daugiausiai klausimų? – „Labas rytas, Lietuva“ paklausė M. Špoko.

Čia klausimas labiau treneriu štabui, ką kvietė – tą ir turi. Aišku, gaila, kad Ulanovas negalėjo atvykti dėl sveikatos problemų. Igno Brazdeikio debiuto dar reikės palaukti. Tokie mūsų nuostoliai. Džiaugiamės, kad visi žaidėjai atvykę į treniruočių stovyklą ir ruošiasi.

Krepšininkai rengiasi olimpinei atrankai: tai viena stipriausių rinktinių, kurią turime

– Kokį jūs matote rinktinės potencialą?

– Manau, kad tai viena stipriausių rinktinių, kokią turėjome. Dabar reikėtų, kad viskas nuo popieriaus pereitų į rezultatus. Tikimės aukščiausio – patekti į olimpines žaidynes.

– Laiko pasirengti nėra daug, penktadienį jau pirmas draugiškas mačas. Ar rinkotės varžovus modeliuodami tai, kas laukia atrankoje?

– Mūsų prioritetas buvo, kad nereikėtų keliauti, norėjome išsibandyti ir areną, erdves. Džiaugiamės sprendimu, kad draugiškos rungtynės irgi bus su žiūrovais, su didėjančiu skaičiumi, tai bus kaip testiniai renginiai. Bilietai smarkiai tirpsta. 24 d. per paskutines kontrolines rungtynes padarysime didelę socialinę akciją – 3000 žmonių, kurie per pandemiją buvo pirmose eilės, įleisime į areną nemokamai. Tai medikai, pedagogai, policijos pareigūnai, kitų tarnybų atstovai.

Tai bus ir papildomas palaikymas žaidėjams, kurie visus metus žaidė be žiūrovų. Džiaugiamės vyriausybės sprendimu ir pagalba, kad turėsime iki 75 proc. arenos užimtumo.

– Tarp kandidatų neliko I. Brazdeikio, kuris nori pasirengti sezonui, o toks jo sprendimas sulaukė įvairių vertinimų, nes ir pilietybė jam suteikta kaip tik dabar. Kaip jūs manote, kur yra tas aukso vidurys tarp patriotiškumo, pareigos?

– Su Ignu dažnai bendrauju, jis tikrai nori atstovauti Lietuvai, jis dar jaunas žaidėjas, dar viskas priešakyje. Įvyko, kaip įvyko, manau, jis artimiausiu metu debiutuos Lietuvos rinktinėje. Jis pats tai yra užtikrinęs.

Jie kalbėjosi ir su treneriu asmeniškai, apie detales jau reikia klausti jų. Mes džiaugiamės, kad per tą trumpą laiką tiek prezidentas įdėjo dideles pastangas, tiek mes iš federacijos padarėme viską, kad jis galėtų atstovauti Lietuvai. Jam grąžinta pilietybė. Tas darbas gal ne visada matosi, bet jo buvo.

– Dar vienas veidas, kurio laukia krepšinio fanai, slovėnas Luka Dončičius. Jeigu tikrai dėl kelialapio susitiks Lietuva ir Slovėnija, ar jau kalbėjote su treneriu Maskoliūnu, kai reikės sustabdyti tokį žaidėją?

– Džiaugiamės, kad tokia mega žvaigždė atvyksta į Lietuvą. Taip, bus nelengva stabdyti Luka, bet turime trenerių štabą, stiprų štabą, jie tikrai analizuoja. Bet pirmiausia, norint žaisti prieš Luka Dončičių, reikia nueiti ilgą kelią. Reikia laimėti grupės varžybas, tada ir pusfinalį – tikimės, kad tas geriausias kelias ir bus.

Aukščiau už šį renginį yra tik olimpinės žaidynės, džiugina mus susidomėjimas, perkami bilietai, viliamės, kad turėsime gražų reginį su gražia pabaiga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.