Sportas

2021.06.18 14:59

Tokijo žaidynių organizatorių dviprasmybė: ragina laikytis atstumo, bet paruošė 160 tūkst. nemokamų prezervatyvų

LRT.lt2021.06.18 14:59

Jau dabar aišku, kad Tokijo olimpinės žaidynės bus visiškai kitokios nei anksčiau – pirmą kartą istorijoje nukeltą, pandemijos pavojaus pažymėtą ir be daugybės sirgalių iš viso pasaulio vyksianti sporto šventė vienos tradicijos neatsisakė. Olimpiniame kaimelyje bus dalijami nemokami prezervatyvai.

Dar nuo 1988 metų Seulo olimpinių žaidynių pradėta sportininkams, kurie kelias savaites gyvena labai arti vienas kito, dalinti nemokamus prezervatyvus.

Štai Rio olimpinėse žaidynėse 2016 m. iš viso išdalinta net 450 tūkst. nemokamų prezervatyvų vien sportininkams, kurių žaidynėse varžėsi 11 238.

Tokijo žaidynių organizatoriai prezervatyvų skaičių yra gerokai sumažinę ir rengiasi išdalinti tik 160 tūkst. nemokamų vienetų sportininkams. Tiesa, daug atletų, anot „The Guardian“ klausia, kodėl yra dalijami nemokami prezervatyvai, jei visos žaidynių taisyklės liepia laikytis fizinio atstumo ir kuo labiau vengti kontaktų.

Kaip aiškina žaidynių organizatoriai, prezervatyvai turėtų būti naudojami ne olimpiniame kaimelyje žaidynių metu, o pasiimami kaip suvenyrai, kurie simbolizuoja saugų seksą ir kovą su ŽIV bei AIDS.

Tiek atletams, tiek žiniasklaidai platinamos griežtos žaidynių taisyklės rekomenduoja vengti bet kokio nereikalingo kontakto su kitais žmonėms, visur būti su veidą dengiančia kauke (išskyrus sportuojant, miegant ir valgant), o už akivaizdžius pažeidimus gresia žurnalistų akreditacijų naikinimas bei sportininkų diskvalifikacija iš žaidynių.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) neseniai skelbė besitikintis, kad apie 80 proc. sportininkų Tokijo žaidynėse bus vakcinuoti. Iš viso olimpinėse žaidynėse dalyvaus apie 11 tūkst. atletų, paralimpinėse – apie 4,4 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.