Sportas

2016.07.25 06:53

Ispanų įveikti nepavyko: Lietuvos dvidešimtmečiams – Europos sidabras

DELFI.lt, LRT.lt 2016.07.25 06:53

Trečią kartą per savaitę Ispanijos krepšininkų lietuviams palaužti nepavyko. Kontrolinėse rungtynėse Jono Kazlausko treniruojama Lietuvos nacionalinė ekipa du kartus įveikė tituluotus varžovus, tačiau Europos dvidešimtmečių (U-20) čempionato finale Helsinkyje Tomo Masiulio auklėtiniai pralaimėjo ispanų bendraamžiams 55:68 ir iškovojo sidabrą.

Permainingoje mačo pradžioje nuolat keitėsi pirmaujanti komanda – pirmajame kėlinyje įgyti apčiuopiamesnės persvaros nepavyko nei lietuviams, nei ispanams (17:17), tačiau baigiantis antrajam buvusio Ispanijos nacionalinės rinktinės trenerio Juano Antonio Orengos vadovaujami pietiečiai ėmė tolti ir atitrūko – 32:40.

Trečiajame kėlinyje ispanai dar labiau nutolo, tačiau jam baigiantis lietuviai sugebėjo sumažinti atsilikimą (46:52). Visgi galutinai atsitiesti mūsiškiams taip ir nepavyko, o ketvirtajame kėlinyje Ispanija visiškai perėmė iniciatyvą. Varžovai iki paskutinių minučių kontroliavo mačo eigą ir iškovojo Europos čempionato auksą.

Sunkiai čempionatą pradėjusi Lietuvos rinktinė ilgainiui įsibėgėjo ir atkrintamosiose varžybose žygiavo itin užtikrintai.

Nors neteko vieno iš lyderių – sunkią kojos traumą patyrusio Martyno Varno, aštuntfinalyje lietuviai 81:62 įrodė savo pranašumą prieš turnyro šeimininkę Suomiją, ketvirtfinalyje 79:69 pranoko Čekiją, o pusfinalyje gana netikėtai 68:64 nugalėjo ir favorite laikytą Turkijos nacionalinę komandą.

Tuo metu Ispanijos rinktinė pusfinalyje 61:52 nugalėjo Vokietijos bendraamžius.

Europos vicečempionais tapo: Margiris Normantas, Laurynas Beliauskas, Tautvydas Paliukėnas, Martynas Varnas, Martynas Echodas, Edvinas Rupkus, Ignas Fiodorovas, Laurynas Birutis, Martynas Sajus, Regimantas Miniotas, Kristupas Žemaitis. K. Žemaitis buvo išrinktas į simbolinį čempionato penketą.

FIBA nuotr.

Bronzą Europos U-20 čempionate iškovojo lietuvių pusfinalyje įveikti turkai. Jie mūšyje dėl trečiosios vietos Vokietijos bendraamžius sutriuškino 76:61.

Primename, kad šią savaitę su Ispanija du kartus kovėsi ir Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Abu mačai – ir Kaune, ir Malagoje, baigėsi Jono Kazlausko auklėtinių pergalėmis.

Pasveikino prezidentė

„Jūsų laimėjimas – įkvepiantis pavyzdys, kad tik iš vienybės ir susitelkimo gimsta pačios didžiausios pergalės. Šie medaliai yra Jūsų atkaklios kovos ir talento įvertinimas, pradžiuginęs Lietuvą“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Krepšininkams prezidentė Dalia Grybauskaitė palinkėjo atkaklumo, ryžto ir tolesnių pergalių.

Rungtynių įrašas: