Sportas

2016.07.23 12:40

„Lietuvos ryto“ naujokas – galingas aukštaūgis iš Kamerūno

ELTA2016.07.23 12:40

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komanda šeštadienį pasirašė sutartį su iš Kamerūno kilusiu 28-erių metų 211 cm ūgio žaidėju Kenny Kadji, praneša Vilniaus ekipos interneto svetainė.

Sostinės komanda su kamerūniečiu sudarė vienerių metų sutartį su galimybe ją pratęsti dar vienam sezonui.

Penktadienį „Lietuvos rytas“ pasirašė sutartį su amerikiečiu Davidu Loganu.

„Vadinkite tai sutapimu, tačiau prieš dvejus metus tiek D. Loganas, tiek ir K. Kadji žaidė Italijos Sasario miesto klube, tačiau mane labiau domina ne sutapimai – šis krepšininkas reikalingas komandai, nes turi puikius fizinius duomenis, gerą metimą ir moka žaisti nugara į krepšį. Be kitą ko, jis turi ilgas rankas ir gali perimti kamuolius, tad kaip ketvirtos pozicijos žaidėjas – jis nepakeičiamas. Žodžiu, šiuo pirkiniu klubas tikai yra patenkintas“, – naujoko pliusus dėliojo „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas.

Floridos ir Majamio universitetuose studijavęs žaidėjas 2013 metais siekė į Šiaurės Amerikos Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA) prasibrauti per naujokų biržą, tačiau nebuvo pašauktas. Vis dėlto, gerai pasirodęs Vasaros lygoje, jis pasirašė negarantuotą sutartį su „Cleveland Cavaliers“ ekipa, kurią klubas nutraukė tų pačių metų spalį.

Aukštaūgiui tuoj pat trijų mėnesių sutartį pasiūlė Vokietijos Braunšveigo „New Yorker Phantoms“ ekipa, o pasibaigus laikui K. Kadji sugrįžo atgal į JAV ir sezoną užbaigė NBA Plėtojimosi lygos „Rio Grande Valley Vipers“ ekipoje. Šioje komandoje ne kartą žaidė ir NBA klubui „Houston Rockets“ atstovavęs lietuvis Donatas Motiejūnas.

„Rio Grande Valley Vipers“ ekipoje jis sužaidė 20 mačų, per kuriuos vidutiniškai pelnė po 6,2 taško ir atkovojo po 3,5 kamuolio.

„Stebėjau jį, pasišnekėjau ir su tuo pačiu D. Loganu ir mūsų nuomonės sutapo: tai žaidėjas su gera perspektyva“, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ strategas.

2015 metais krepšininkas ir vėl bandė savo jėgas NBA Vasaros lygoje bei siekė prasibrauti į „Milwaukee Bucks“ klubą.

Nesudaręs sutarties, 211 cm ūgio krepšininkas persikėlė į Europą ir sukirto rankomis su graikų Trikalos „Aries“ (Graikija) ekipa, o žiemą persikėlė į italų Sasario „Dinamo“ komandą.

Praėjusiame sezone K. Kadji žaidė ir Sasario komandoje, ir kitoje Italijos čempionato ekipoje – Brindizio „Enel“.

„Lietuvos ryto“ klubas po praėjusio bronzinio sezono Lietuvos čempionate atsisveikino su šešiais krepšininkais. Išvyko Denisas Lukašovas, Kendrickas Brownas, Adas Juškevičius, Marius Runkauskas, Gediminas Orelikas. „Lietuvos ryto“ komanda, be dviejų naujokų, dabar turi Roką Giedraitį, Artūrą Gudaitį, Antaną Kavaliauską, Julių Juciką, Deividą Gailių, Karolį Guščiką, Aistį Pilauską ir Artūrą Jomantą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt