Sportas

2021.06.18 09:20

Olimpinė čempionė liko be Tokijo kelialapio ir atskleidė, kad buvo persitreniravusi ir dėl to palūžo psichologiškai

LRT.lt2021.06.18 09:20

Rio olimpinių žaidynių moterų 100 metrų laisvuoju stiliumi rungties čempionė Simone Manuel šioje rungtyje Tokijo žaidynėse nesivaržys. Nacionalinėje JAV atrankoje 24 metų sportininkė nepateko į finalą, o po jo pripažino, kad šiemet turėjo labai rimtų psichologinių bėdų. Emocionalioje spaudos konferencijoje S. Manuel pasakojo apie problemas, su kuriomis gali susidurti itin aukšto lygio save nuolat spaudžiantis atletas.

Olimpinėje JAV atrankoje S. Manuel iki 100m laisvuoju stiliumi finalo pritrūko vos 0,02 sek., tačiau ji galiausiai į finalą nepateko ir prarado šansus kovoti dėl olimpinio kelialapio.

Po pusfinalio spaudos konferencijoje ji pripažino, kad kovo mėnesį jai buvo diagnozuotas persitreniravimo sindromas (OTS), dėl ko ji tris savaites visiškai nesportavo ir turėjo rimtų psichologinių problemų.

Kad kažkas yra negerai atletė suprato kovo pradžioje, bandė keisti treniruotes, bet po dviejų savaičių jautėsi tik dar blogiau.

„Tai buvo vienas tų momentų, kai mano kūnas manęs neklausė ir nedarė to, ką įprastai gali. Buvo momentų, kai tiesiog nenorėjau eiti į baseiną, nes žinojau, kad bus blogai.

Pirmas ženklas, kad kažkas negerai, buvo padidėjęs pulsas ramybės ir poilsio būsenoje. Tikrai buvau depresijos būsenos, nesikalbėjau su savo šeima, kai mama kažko paklausdavo telefonu, atkirsdavau jai taip, kaip paprastai nedarau. Momentais buvo sunku valgyti.

Manau, kad susitvarkyti man padėjo tik buvimas su savo mylimaisiais ir sporto psichologo konsultacijos“, – atvirai apie bėda kalbėjo olimpinė čempionė.

S. Manuel buvo patarta tris savaites visiškai atsiriboti nuo plaukimo ir nuo sporto, per tą laiką atletė visiškai nesitreniravo, nedarė net paprastų pratimų, nes ir šie ją visiškai išsunkdavo. Balandžio 17 d., mažiau nei du mėnesiai iki nacionalinės atrankos, ji grįžo į baseiną.

Po truputį vėl intensyvumą kėlusiai plaukikei vien varžytis nacionalinėje atrankoje, anot jos, yra garbė. Sportininkė atskleidė ir toliau dirbanti su sporto psichologu, o pirmuosius simptomus pajuto dar sausio mėnesį. Po truputį blogų dienų ėmė daugėti, netrukus jų buvo daugiau nei gerų, o kad jai reikia pagalbos Simone suprato tik kovą.

„Plaukimas yra viena sunkiausių sporto šakų, čia nėra laiko, kai gali būti visiškai atsipalaidavęs, nėra tikros sezono pabaigos. Tu nuolat stumi savo kūną, kad didintum savo potencialą“, – kalbėjo S. Manuel.

Sportininkė teigė, kad pastarieji metai buvo sunkūs ir dėl pandemijos bei JAV krėtusių įvairių protestų.

„Būti juodaode Amerikoje nėra lengva, praėję metai buvo tikrai žiaurūs. Tai tikrai nėra dalykai, į kuriuos galėtum nekreipti dėmesio ir jie tave vis tiek psichologiškai labai paveikė“, – kalbėjo plaukikė.

Į Tokijo žaidynes S. Manuel dar gali patekti 50 m laisvu stiliumi rungtyje.

24 m. sportininkė Rio be čempionės titulo asmeninėje 100 m rungtyje dar iškovojo auksą 4 po 100 m kombinuotoje moterų estafetėje bei du sidabro apdovanojimus – 50 m. laisvu stiliumi asmeninėse varžybose ir 4 po 100 m laisvuoju stiliumi estafetėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.