2021.06.17 21:40

Austrus įveikę olandai – kitame Europos čempionato etape

LRT.lt2021.06.17 21:40

Antrą pergalę Europos čempionate pasiekusi Nyderlandų rinktinė užsitikrino vietą aštuntfinalyje. C grupės rungtynėse Franko de Boero auklėtiniai 2:0 (1:0) pranoko Austrijos futbolininkus.

Nyderlandai tapo C grupės nugalėtojais, todėl paskutinės grupės rungtynės su Šiaurės Makedonija bus tik formalumas.

Olandams itin sėkminga buvo rungtynių pradžia – 11-ąją minutę prie savo vartų suklydo Austrijos rinktinės kapitonas Davidas Alaba. Jis užmynė varžovui ant pėdos ir į austrų vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį užtikrintai realizavo Memphis Depay`us.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką austrai atsakymo į šį įvartį taip ir nesurado.

Antrasis kėlinys taip pat buvo gana slogus, bet olandams pavyko pasižymėti dar vienu tiksliu smūgiu ir taip užtvirtinti pergalę. 67-ąją minutę antrose rungtynėse iš eilės įvartį pelnė Denzelis Dumfriesas.

Austrija per 90 minučių į vartų plotą pataikė vos vieną kartą. Tiesa, olandų skaičiai irgi nebuvo įspūdingi – iš 14 smūgių tik 3 skriejo į vartų stačiakampį.

Austrija dėl antros pozicijos lemiamose rungtynėse susikaus su Ukraina, kuri taip pat turi 3 taškus.

Rungtynių eiga:

90+4 min. Rungtynių pabaiga – Nyderlandai švenčia pergalę 2:0. Ji garantavo pirmąją poziciją grupėje.

81 min. Pavojingas D. Alabos šūvis iš toli. Iki tikslo pritrūko keliasdešimt centimetrų.

67 min. NYDERLANDAI MUŠA ANTRĄJĮ ĮVARTĮ – 2:0! Po puikaus Donyello Maleno reido ir perdavimo pasižymėjo pirmųjų rungtynių su Ukraina herojus D. Dumfriesas.

61 min. Gaisras prie Austrijos vartų: po kampinio į Stefano de Vrijo smūgį sureagavo austrų vartininkas, netrukus smūgiavo ir Matthijsas de Ligtas, tačiau kamuolys po rikošeto praskriejo netoli virpsto.

55 min. Antrajame kėlinyje kol kas dominuoja gynyba – nei olandai, nei austrai neturi progų puolime.

45 min. Finišuoja pirmasis kėlinys – 1:0 pirmauja Nyderlandai.

40 min. Olandai buvo arti antrojo įvarčio, tačiau M. Depay`us iš kelių metrų smūgiavo virš skersinio.

35 min. Pirmasis Austrijos rinktinės smūgis vartų link. Laimę iš toli pabandė vidurio gynėjas Martinas Hintereggeris.

24 min. Itin pavojingas M. Depay`us smūgis. Olandas pasinaudojo erdve Austrijos gynyboje ir smūgiavo visai šalia virpsto.

17 min. Kol kas per sužaistas 17 minučių Austrija neatliko nė vieno smūgio, nors ir kamuolį kontrolioja 58 proc. laiko.

11 min. ĮVARTIS Į AUSTRIJOS VARTUS – 1:0! Davidas Alaba užmynė Nyderlandų rinktinės gynėjui Denzeliui Dumfriesui ant pėdos ir į Austrijos vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Jį užtikrintai realizavo Memphis Depay`us.