2021.06.17 18:40

Belgija – aštuntfinalyje: De Bruyne spindesys antrajame kėlinyje paliko be taškų danus

LRT.lt2021.06.17 18:40

Sukrėtimą Europos čempionato startę patyrę Danijos rinktinės futbolininkai lieka be taškų. B grupės rungtynėse Belgija po permainingos kovos 2:1 (0:1) palaužė danus ir užsitikrino kelialapį į aštuntfinalį.

Puikiai rungtynes pradėję Danijos futbolininkai rimtai kibo į atlapus FIFA reitingo lyderiams, tačiau Kevino De Bruyne magija antrajame kėlinyje lėmė belgų sėkmę.

Jau 2-ąją rungtynių minutę danus į priekį išvedė Yossufas Poulsenas – belgai suklydo pozicinėje atakoje ir leido danams užvaldyti kamuolį pavojingoje zonoje, iš kurios ir krito įvartis.

Y. Poulsenas, įmušęs per 99 sekundes, tapo antro greičiausio įvarčio autoriumi Europos čempionato istorijoje.

Itin blankiai pirmajame kėlinyje atrodę belgai pasitaisė antroje mačo dalyje, kai į aikštę buvo mestas pagrindinis ginklas – K. De Bruyne. Jau 55-ąją minutę po išradingo „Manchester City“ saugo perdavimo pasižymėjo Thorganas Hazardas ir rezultatas tapo lygus.

Antrasis ir pergalę Belgijai atnešęs įvartis krito 70-ąją minutę. Jį po puikios kombinacijos įmušė K. De Bruyne, smūgiu kaire koja iš maždaug 18 metrų nepalikęs šansų Kasperui Schmeicheliui.

Antrą pralaimėjimą patyrę danai nepraranda vilčių iškopti į aštuntfinalį. Rusija ir Suomija turi po 3 taškus, todėl suomių nesėkmė prieš belgus, o pačių danų pergalė prieš rusus nulemtų lygybę tarp visų trijų komandų. Tiesa, suomiai liktų antroje vietoje, nes turi tarpusavio rungtynių pranašumą.

Rungtynių eiga:

87 min. Belgijos rinktinę gelbsti virpstas – M. Braithwaite`ui iki išlyginamojo įvarčio pritrūksta sėkmės.

75 min. Belgus nuo įvarčio gelbsti T. Courtois. Pavojingai smūgiavo Martinas Braithwaite`as.

70 min. BELGIJOS RINKTINĖ JAU PRIEKYJE – 2:1! Įspūdingą ataką galingu šūviu iš maždaug 18 metrų užbaigė K. De Bruyne.

68 min. Pavojingas danų smūgis į Thibaut Courtois ginamus vartus, tačiau pastarasis, užsiėmęs gerą poziciją, su juo susitvarkė.

55 min. BELGIJA LYGINA REZULTATĄ – 1:1! Į greitą ataką pasileidęs Romelu Lukaku surado Keviną De Bruyne, o pastarasis atliko juvelyrinį perdavimą Thorganui Hazardui, kuriam tik liko kamuolį pasiųsti į tuščius vartus.

45 min. Pirmasis kėlinys baigiasi – danai pirmauja 1:0. Belgija kol kas nuvilianti – vos vienas smūgis vartų link.

35 min. Kelis varžovus baudos aikštelėje suklaidinęs Danijos rinktinės puolėjas Mikkelis Damsgaardas smūgiavo šalia virpsto.

15 min. Sužaidus 15 minučių Belgijos rinktinė dar neturėjo nė vienos progos, o danai po įvarčio atsakė dar keliais pavojingais išpuoliais.

10 min. Kopenhagos stadione pasigirsta plojimai – jie skirti Christianui Eriksenui.

2 min. ĮVARTIS Į BELGIJOS RINKTINĖS VARTUS – 1:0! Klaida belgų gynyboje pasinaudojęs Yussufa Poulsenas muša pirmąjį danų įvartį šiame Europos čempionate.