Sportas

2016.08.02 14:48

M. Gorbačiovas prašo TOK nebausti visų rusų sportininkų

BNS 2016.08.02 14:48

Buvęs SSRS prezidentas, Nobelio taikos premijos laureatas Michailas Gorbačiovas mano, kad „kolektyvinis sportininkų baudimas“ nepriimtinas.

Kreipdamasis į Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentą Thomas Bachą jis pažymėjo, kad kolektyvinio baudimo principas „prieštarauja pačiai olimpinio judėjimo kultūrai, kuri remiasi bendromis žmogiškomis vertybėmis, humanizmu ir teisės principais“.

Tačiau jis sakė palaikąs kovą su draudžiamų preparatų vartojimu sporte.

„Tai blogis, kuris turi būti išrautas su šaknimis, sportininkai, kuriems dopingo vartojimas įrodytas, turi būti nušalinti nuo varžybų“, – pabrėžė jis.

M. Gorbačiovas sakė labai išgyvenąs dėl to, „kad tarp valdininkų ir sportininkų, kurie „dėl pergalės bet kokia kaina“ ėmėsi dopingo ir falsifikacijų, atsirado ir Rusijos piliečių“.

Iš to reikia padaryti rimtas išvadas, pabrėžė jis. Būtina „kruopščiai ištirti, nubausti kaltuosius, imtis priemonių, kad nieko panašaus ateityje nebebūtų“, pridūrė M. Gorbačiovas.

Dar buvęs SSRS prezidentas sakė esąs „sunerimęs ir labai susikrimtęs dėl to, kad nušalinus Rusijos sportininkus nuo dalyvavimo olimpiadoje, bus nubausti ir nekaltieji“.

M. Gorbačiovas išreiškė viltį, kad TOK prezidentas „atidžiai įvertins šios argumentus ir priims teisingą sprendimą“.