2021.06.17 15:48

Ukrainiečiai gražioje kovoje palaužė Šiaurės Makedonijos futbolininkus

LRT.lt2021.06.17 15:48

Ukrainos rinktinė įsirašė pirmąją pergalę šių metų Europos čempionate. Šalies futbolo legendos Andrijaus Ševčenkos diriguojami ukrainiečiai antrose C grupės rungtynėse 2:1 (2:0) nugalėjo Šiaurės Makedoniją.

Puikiai rungtynes pradėjusi Ukraina po pirmojo kėlinio jau pirmavo dviejų įvarčių persvara, tačiau makedonai antroje pusėje pasiekė greitą įvartį ir išlaikė intrigą iki pat dvikovos pabaigos.

29-ąją minutę po pakelto kampinio ir komandos draugo perdavimo baudos aikštelėje pasižymėjo Andrijus Jarmolenka.

Pranašumą įgijusi Ukraina netrukus pasiuntė dar vieną tikslų smūgį į varžovų vartus. 34-ąją minutę makedonams skaudų smūgį sudavė Romanas Jaremčukas, gavęs perdavimą iš A. Jarmolenkos ir išbėgęs vienas prieš vartininką.

Antrajame kėlinyje Šiaurės Makedonija grįžo į kovą, kai 57-ąją minutę pasižymėjo Ezgjanas Alioski. Tiesa, makedonas vos neliko be įvarčio, nes jo 11 metrų baudinį atrėmė ukrainiečių vartininkas, tačiau kamuolys atšoko tam pačiam E. Alioski, o šio antrasis bandymas jau buvo tikslus.

Rungtynių pabaigoje savo 11 metrų baudinio nerealizavo ir Ukrainos rinktinė – į Ruslano Malinovskio smūgį sureagavo varžovų vartininkas. Visgi tai nesutrukdė Ukrainai iškovoti pergalės.

Š. Makedonija lieka be taškų, o Ukraina bent laikinam pasivijo Nyderlandus ir Austriją.

Rungtynių eiga:

90+4 min. Rungtynės baigėsi – pergalę rezultatu 2:1 iškovojo ukrainiečiai.

84 min. DAR VIENAS ATREMTAS 11 M BAUDINYS! R. Malinovskis galėjo padėti tašką šioje dvikovoje, tačiau į jo smūgį sureagavo S. Dimitrievskis.

74 min. Ukraina turėjo progą susigrąžinti dviejų įvarčių persvarą, tačiau po nuostabaus Ruslano Malinovskio perdavimo iš maždaug 8 metrų netiksliai smūgiavo Viktoras Cygankovas.

72 min. Kraujo skonį po įvarčio pajutę makedonai aktyvina pajėgas puolime ir žada kovą iki pat rungtynių pabaigos.

57 min. Š. MAKEDONIJA ŠVELNINA ATSILIKIMĄ – 1:2. Gorono Pandevo uždirbtą 11 metrų baudinį antruoju smūgiu realizavo Ezgjanas Alioski. Į jo smūgį nuo 11 m žymos sureagavo Ukrainos vartininkas, tačiau kamuolys nukrito patogiai E. Alioski prie kojų ir šis galausiai pasiekė įvartį.

47 min. Antrąjį kėlinį makedonai pradėjo pavojingu smūgiu – jį atliko Arijanas Ademi . Nuo įvarčio ukrainiečius išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs Heorhijus Buščanas.

45 min. Skelbiama pirmojo kėlinio pabaiga. Ukrainiečiai buvo arti trečiojo įvarčio, tačiau rezultatas lieka 2:0.

34 min. ANTRAS ĮVARTIS Į Š. MAKEDONIJOS VARTUS – 2:0. Po A. Jarmolenkos perdavimo Romanas Jaremčukas išbėgo vienas prieš vartininką ir padidino ukrainiečių persvarą.

29 min. UKRAINA MUŠA PIRMĄJĮ ĮVARTĮ – 1:0. Po kampinio komandos draugo pamušta kamuolį į vartus nukreipė rinktinės kapitonas Andrijus Jarmolenka.

25 min. Ukrainiečiai užgulė Š. Makedonijos vartus, tačiau kol kas be priekaištų žaidžia pastarųjų vartininkas Stole Dimitrievskis.

8 min. Pirmasis smūgis į vartų plotą, kurį atliko Ukraina. Makedonus išgelbėjo vartininkas.

7 min. Aktyvi rungtynių pradžia – ukrainiečiai dominuoja su kamuoliu ir neleidžia atsipalaiduoti Šiaurės Makedonijos gynėjams.