Sportas

2016.07.22 17:25

„Žalgirio“ futbolininkas D. Slijngardas: prioritetas – susigrąžinti pirmą vietą

LRT.lt2016.07.22 17:25

Po netikėtos rungtynių atomazgos Kazachstane į Lietuvos čempionato ritmą sugrįžtantys Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai savo pyktį lies ant turnyro lentelės apačioje įstrigusio Utenos „Utenio“, o žalgirietis Donovanas Slijngardas pabrėžia, kad komandos prioritetas – kuo greičiau susigrąžinti pirmąją vietą.

Utenos „Utenis“ – Vilniaus „Žalgiris“

„SMScredit.lt A lyga“, XVIII turas

Utenos miesto stadionas

Šeštadienis, liepos 23 diena, 18:30 val.


Į ką atkreipti dėmesį?

Po mėnesio pertraukos į „SMScredit.lt A lygos“ kovas sugrįžtantys žalgiriečiai pirmajam egzaminui keliaus į Uteną, kur susitiks su šiemet įspūdingų rezultatų nedemonstruojančiu „Uteniu“. Vos prieš kelias dienas skaudų nokdauną UEFA Čempionų lygoje patyrę „Žalgirio“ futbolininkai, tikėtina, savo pyktį bandys išlieti ant šiame sezone ir taip pergalėmis dažnai nesidžiaugiančių uteniškių, rašoma pranešime spaudai.

Pergalių stygius Utenos miesto komandos stovykloje nėra tik viena bėda. Tik keturis sykius tris taškus iškovoję būsimieji „Žalgirio“ varžovai šiemet nepasižymi ir įvarčių gausa. Per 17 čempionato turų visa komanda pelnė viso labo tik 13 įvarčių, o tai yra blogiausias rezultatas visoje lygoje. Visgi įvarčių stoką bent iš dalies kompensuoja palyginus patikima gynyba. „Utenis“ šiuo metu yra praleidę 28 įvarčius, o tai yra geriausias rezultatas tarp antrojo ketverto komandų.

Dvi pergales prieš pertrauką lygoje iškovoję uteniškiai sugrįžo kiek pakitusia sudėtimi. Atsisveikinta su visu būriu žaidėjų: komandą paliko Jurijus Fliakas ir Danielis Gunevičius, į Kauno „Stumbrą“ persikėlė Lukas Artimavičius, į Jonavos „Lietavą“ – Benas Spietinis. Du žaidėjai prisijungė prie „Vilniaus Vyčio“ – tai Mykolas Krasnovskis ir Arsenijus Buinickis. Dar kiek anksčiau komandą pakeitė ir Eligijus Jankauskas, persikėlęs į Marijampolės „Sūduvą“.

Šį žaidėjų desantą pakeitė kelis naujokai. Į komandą sugrįžo praėjusiais metais joje rungtyniavęs ukrainietis Jurijus Verečakas, kuris turėtų sustiprinti kol kas skystoką puolimo grandį, taip pat daug patirties aukščiausioje lygoje neturintis vartininkas Lukas Žukauskas bei saugas iš Japonijos Takuya Matsunaga. Dar prieš pertrauką „Utenis“ pasipildė ir dviem jaunaisiais žalgiriečiais: nuomos pagrindais iki sezono pabaigos uteniškiams padės Danielis Romanovskis bei Lukas Valvonis.

Abu jie jau spėjo debiutuoti naujojoje komandoje, tačiau jų pasirodymai buvo gana skirtingi. D. Romanovskis pakankamai greitai įsiliejo į ekipą ir prisidėjo geru žaidimu bei rezultatyviu perdavimu prieš Jonavos „Lietavą“. L. Valvonis savo starto turėjo palaukti, o progos sulaukė paskutinėse „Utenio“ rungtynėse prieš Klaipėdos „Atlantą“. Čia jaunasis gynėjas nesublizgėjo rungtynių pabaigoje padarydamas itin grubią klaidą, po kurios vienas prieš vartininką išsiveržęs Domantas Šimkus pelnė pergalę įtvirtinusį įvartį.

Šiose rungtynėse debiutavo ir 23-jų metų vartininkas L. Žukauskas, kuris iki tol gynė „Trakų B“ garbę Pirmojoje lygoje. Nors jis praleido du apmaudžius įvarčius rungtynių pabaigoje, tačiau išsiskyrė patikimu žaidimu, o įspūdį apie save dar labiau sustiprino atremdamas Andriaus Bartkaus bandymą jį nuginkluoti nuo 11 metrų žymos.

Visgi gan sunku tikėtis sėkmingų uteniškių rungtynių šeštadienį. Po labai skaudaus dūrio UEFA Čempionų lygoje, kuomet tik pridėto laiko metu išslydo kelialapis į trečiąjį atrankos etapą, žalgiriečiai dega noru kuo greičiau revanšuotis, o jų kelyje – jau du kartus įveiktas ir abejose dvikovose nė vieno įvarčio nepelnęs „Utenis“. „Žalgirio“ motyvacija taps ne tik keršto siekis.

Dvejomis rungtynėmis už likusias komandas mažiau sužaidę žalgiriečiai turi puikią progą sugrįžti į turnyro lentelės viršų. „Trakams“ patyrus du pralaimėjimus iš eilės į ją praėjusiame ture laikinai kilstelėjo „Atlantas“, bet pergalė Utenoje „Žalgirio“ futbolininkams garantuotų tiesioginį bilietą į viršūnę.

Forma

Pastarieji penki komandų pasirodymai čempionate gan skirtingi: žalgiriečiai tik kartą prarado 2 taškus, o likusiems varžovams net neleido pagalvoti apie galimybę pakovoti bent dėl lygiųjų; o štai „Utenis“ per tokį pat laikotarpį džiaugėsi dvejomis pergalėmis, bet tris kartus aikštę paliko nuleistomis galvomis.

Iš paskutiniosios turnyro lentelės vietos uteniškius kilstelėjo dvi prieš pertrauką čempionate iškovotos pergalės: 2:1 prieš „Kauno Žalgirį“ ir 3:1 prieš sezoną trenksmingai pradėjusią Jonavos „Lietavą“. Dar prieš pertrauką buvo patirti gan skaudūs pralaimėjimai prieš Kauno „Stumbrą“ (1:3) ir Marijampolės „Sūduvą“ (0:4), o po pertraukos sugrįžta vėlyvu pralaimėjimu Klaipėdoje (0:2). Bendras įvarčių santykis – 6–11 uteniškių nenaudai.

Pertraukos čempionate metu uteniškiai sužaidė dvejas draugiškas rungtynes, kurių metu išbandė nemažą būrį peržiūrose dalyvavusių žaidėjų. Rezultatu 1:1 sužaista su „Lietava“, taikiai pasibaigė ir draugiškos rungtynės su Rygos FS „Metta“ ekipa – 4:4.

Žagiriečiai, tuo tarpu, tik kartą sužaidė lygiosiomis – 1:1 kiek netikėtai suklupta rungtynėse su „Kauno Žalgiriu“. Tačiau kituose susitikimuose buvo iškovotos pergalės praleidžiant viso labo tik vieną įvartį, o ir jį – tik rungtynių pabaigoje. 1:0 įveikta „Lietava“, tokiu pat rezultatu – ir „Atlantas“. Rezultatu 3:1 pamokyti „Trakai“, o net 5:0 nubaustas „Stumbras“. Bendras įvarčių santykis – 11:2.

Tarpusavio susitikimai

Šiame sezone „Žalgirio“ ir „Utenio“ keliai susikirto du kartus: kartą – Visagine (tuo metu šiame mieste uteniškiai žaidė savo namų rungtynes) ir kartą – Vilniuje. Įvarčių taip ir nepelnę, o tris praleidę Utenos komandos futbolininkai dar nė karto nesidžiaugė pergale prieš čempionų titulą ginančius žalgiriečius.

Pirmasis mačas Visagine buvo gan sudėtingas. Ir taip siauroje aikštėje išstatę net penkių gynėjų grandį uteniškiai beveik visų rungtynių metu sėkmingai atmušinėjo nesibaigiančias žalgiriečių atakas. Tik pačioje rungtynių pabaigoje – 78-ąją minutę – „Žalgirio“ gretose šiuo metu jau neberungtyniaujantis brazilas Eltonas sugebėjo tolima bomba pralaužti ne tik gynėjų, bet ir vartininko pasipriešinimą. Rungtynės laimėtos minimaliu vieno įvarčio skirtumu.

Antrosiose rungtynėse uteniškiai rungtyniavo ką tik pakeitę vyriausiąjį trenerį, o tai atsispindėjo ir jų žaidime. Netikėtai daugiau dėmesio skyrę ne tik gynybai, bet ir puolimui, „Utenio“ futbolininkai susikūrė kelias puikias progas pasižymėti, o komandoje ypač išsiskyrė aštrius prasiveržimus rengęs jaunasis Eligijus Jankauskas, kuris neseniai prisijungė prie Marijampolės „Sūduvos“. Nors Utenos ekipa atsilaikė pirmajame kėlinyje, tačiau antrajame prabilo žalgiriečiai. Įspūdingu tolimu smūgiu kėlinio pradžioje pasižymėjo legionierius iš Kroatijos Marinas Matošas, dar vieną įvartį jau pridėto laiko metu pelnė Vytautas Lukša.

Komentaras

Apie artėjančias rungtynes su Utenos „Uteniu“ pasakojo Vilniaus „Žalgirio“ gynėjas D. Slijngardas.

„Tai bus labai sunkios rungtynės vien dėl to, kad neseniai gavome didelį emocinį smūgį tiesiai į veidą. Todėl žaisti Utenoje bus tikrai sudėtinga. Tačiau norėdami laimėti čempionatą turime būti pirmi, o tam reikia laimėti rungtynes. Turime pakilti ant kojų ir padaryti tai, ką privalome.

Praėjusiame susitikime jų namuose laimėjome 1:0, bet įvartį pelnėme tik pačioje rungtynių pabaigoje. To užtenka manyti, kad ir ši išvyka gali būti sudėtinga. Mes tai suprantame, bet važiuojame kovoti ir nugalėti.

Visi žinome, kokioje situacijoje esame. Kol kas esame treti turnyro lentelėje, nes sužaidėme dvejomis rungtynėmis mažiau nei mūsų varžovai. Norėdami susigrąžinti pirmąją vietą turime laimėti šias rungtynes. Šiuo metu tai yra pati svarbiausia užduotis.

„Utenio“ komanda niekada nėra lengvas varžovas. Visos komandos nori nugalėti „Žalgirį“, tai – lyg principo reikalas įkąsti čempionui. Mes, savo ruožtu, turime parodyti, kas esame ir parsivežti tris taškus į Vilnių.

Manau, kad varžovai daugiausia dėmesio skirs savo vartų gynybai ir lauks mūsų klaidelių, kad galėtų kontratakuoti. Tačiau turime parodyti jiems, kad esame geroje sportinėje formoje ir galime nulemti žaidimo eigą ir baigtį nelaukdami rungtynių pabaigos. Manau, kad esame tikrai pajėgūs įveikti „Utenį“.

Po rungtynių Astanoje mes esame ne tik nusivylę, bet ir labai įpykę. Žinome, kad gyvenimas tęsiasi toliau ir turime grįžti į A lygos ritmą, tad į jį norime sugrįžti pergale Utenoje. Visgi turėsime sunkiai dirbti, kad pasiektume gerą rezultatą, lengvų taškų mums niekas nedalins.

Negalime galvoti apie poilsį, turime griežtą rungtynių tvarkaraštį ir treniruočių procesą, todėl norėdami kovoti dėl čempionų vardo turime jo laikytis“, – sakė D. Slijngardas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.