Sportas

2021.06.18 05:30

LRT trumpai. Lietuvos krepšinio rinktinės kelias į Tokiją – svarbiausios datos ir sudėties dėlionės

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.06.18 05:30

Lietuvos krepšinio rinktinė šią savaitę pradėjo pasiruošimo stovyklą olimpinei atrankai Kaune, kur paaiškės vienintelio kelialapio į Tokijo žaidynes likimas.

Praėjus vos dviem dienoms nuo iškovoto Ispanijos čempionų titulo su „Barcelona“ prie rinktinės prisidėjo ir treneris Darius Maskoliūnas.

Olimpinė atranka Kaune prasidės birželio 29 dieną, o iki tol Lietuvos rinktinė sužais trejas draugiškas rungtynes. Visos jos bus žaidžiamos Kaune esančioje „Žalgirio“ arenoje.

Atrankos turnyre Kaune varžysis 6 rinktinės: A grupėje – Lietuva, Pietų Korėja ir Venesuela, B grupėje – Slovėnija, Lenkija ir Angola.

Dvi geriausios grupių komandos pateks į pusfinalį, o vienintelį kelialapį pelnys finale triumfavusi ekipa.

D. Maskoliūnas iš pradžių buvo paskelbęs 15 kandidatų sąrašą, į kurį buvo įtrauktas ir Orlando „Magic“ komandoje NBA sezoną užbaigęs ir Lietuvos pilietybę gavęs Ignas Brazdeikis.

Vėliau krepšininkas pranešė, kad rinktinei šią vasarą nepadės.

„Užsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius ir atstovauti savo gimtajai šaliai yra mano svajonė, tačiau šią vasarą turiu priimti labai sudėtingą sprendimą ir atsisakyti kvietimo į rinktinės stovyklą. Ši vasara yra be galo svarbi mano karjerai, todėl aš privalau visiškai susikoncentruoti į savo žaidimo tobulinimą, fizinių savybių gerinimą bei pasiruošimą NBA vasaros lygai. Mano pagrindinis tikslas dabar yra gauti NBA sutartį kitam sezonui.

Noriu padėkoti Lietuvos krepšinio federacijai, kurios atstovai padėjo išspręsti visus pilietybės klausimus. Taip pat ir Kanados krepšinio federacijai, kad nesudarė kliūčių išpildyti mano svajonę – atstovauti Lietuvai. Linkiu vyrams sėkmės atrankoje ir su nekantrumu lauksiu, kada turėsiu galimybę pats prisijungti prie rinktinės ateityje“, – Krepšinio federacijos pranešime buvo cituojamas I. Brazdeikis.

Jį rinktinėje pakeitė Ispanijoje rungtyniaujantis Regimantas Miniotas. Tiesa, draugiškas rungtynes Lietuva pasitinka su 14 žaidėjų. Dėl traumos nacionalinei komandai padėti negalės Edgaras Ulanovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.