2021.06.16 21:50

Italija jau „Euro 2020“ aštuntfinalyje: du Locatelli įvarčiai ir toliau idealiai dirbanti gynyba

LRT.lt2021.06.16 21:50

Europos futbolo čempionate Italija tapo pirma komanda, laimėjusi dvejas rungtynes. A grupės dvikovoje Italijos rinktinė 3:0 (1:0) įveikė Šveicarijos futbolininkus, taip jau dabar užsitikrindami vietą aštuntfinalyje.

Du Italijos rinktinės įvarčius šiose rungtynėse pelnė 23 metų „Sassuolo“ klube rungtyniaujantis atakuojantis krašto žaidėjas Manuelis Locatelli, pasižymėjęs 26 ir 52 minutėmis. Tai buvo antrasis ir trečiasis žaidėjo įvarčiai Italijos rinktinėje.

Aktyviu žaidimu ir gana atviru futbolu prasidėjusiose rungtynėse kamuolys į vartus krito jau 19-ąją minutę, kai po kampinio pasižymėjo Giorgio Chiellini, tačiau VAR užfiksavo, jog italų kapitonas lietė kamuolį ranka ir įvartį atšaukė.

Vos po 5 minučių G. Chiellini rungtynės dėl traumos baigėsi ir jis buvo pakeistas, o jau netrukus krito įvartis.

Įmušę italai kiek atsitraukė atgal ir laukė savų šansų greitoms atakoms, kurių tikrai turėjo apsčiai. Tuo tarpu Šveicarijos rinktinės žaidėjams kurti pavojų sekėsi labai sunkiai, organizuota italų gynyba greitai užgesindavo visus varžovų bandymus.

Šveicarai bandė aktyviai pradėti antrąjį kelinį, bet greitai gavo antrąjį įvartį. Pristabdytoje greitoje italų atakoje D. Berardi išsaugojo kamuolį, po dviejų perdavimų jis pasiekė M. Locatelli, kuris puikiu smūgiu smeigė antrąjį įvartį. Vartininkas Y. Sommeris neturėjo jokių šansų.

Po antrojo įvarčio šveicarai jau atrodė lyg nelabai tikintys savimi ir bandantys kažkaip keisti mačo eigą. Baigiantis mačui C. Immobile turėjo dvi labai panašias progas pasižymėti, tačiau abu jo reidai kairiuoju kraštu baigėsi netaikliais smūgiais.

Vis dėlto galiausiai Romos „Lazio“ puolėjas sulaukė savo šanso, kai nukreipė kamuolį į vartus tolimu smūgiu 89-ąją minutę. 31 metų puolėjui tai jau 15-asis įvartis rinktinėje ir antrasis šiame čempionate.

Italijos rinktinė per 10 pastarųjų mačų ya įmušusi 31 įvartį ir nepraleidusi nė vieno.

Pirmose šio čempionato rungtynėse praėjusį penktadienį Italijos rinktinė 3:0 sutriuškino Turkiją, o Šveicarija neišsaugojo pranašumo prieš Velsą ir mačas baigėsi lygiosiomis 1:1. Trečiadienį Velso rinktinė antrose rungtynėsė 2:0 įveikė turkus.

Trečiajame ture Italijos ir Velso rinktinės žais dėl pirmosios grupės vietos, o šveicarai ir turkai tarpusavio mače tikėsis pergalės ir taip pasiekti aštuntfinalį.

Antrasis kėlinys: Italija – Šveicarija 3:0 (1:0)

89 min. ĮVARTIS!!! Ciro Immobile pagaliau pramušė vartininką. Iš šiek tiek toliau nei antrasis M. Locatelli įvartis smūgiavęs puolėjas pelnė savo antrąjį įvartį čempionate.

83 min. C. Immobile ir toliau draskė varžovų gynybą, tačiau prie įvarčio priartėti italui niekaip nepavyko. Šveicarijos rinktinė jau atrodė nebetikinti galimybėmis bent pakovoti dėl lygiųjų.

74 min. Atakos vijo ataką, o kamuolys abiejų komandų žaidėjų buvo gana greitai nugabenamas nuo vienų vartų iki kitų. Du kartus iš eilės iš kairiojo krašto puikų komandos draugų perdavimą gavęs C. Immobile nepataikė į vartus, nors abusyk turėjo daug erdvės smūgiams.

64 min. Pirma tikrai puiki Šveicarijos rinktinės proga. Kairiuoju kraštu į priekį perdavimą gavęs S. Zuberas iš kelių metrų bandė tiksliu silpnesniu smūgiu pažeme nukreipti kamuolį į artimąjį vartų kampą, tačiau G. Donnarumma išgelbėjo komandą.

59 min. Po antrojo įvarčio šveicarai atrodė gerokai prigesę ir nelabai tikintys savimi. Jų atakos dažnai strigo ties aikštės viduriu ar tik truputį aukščiau.

52 min. ĮVARTIS!!! Antrąjį rungtynių įvartį smeigia M. Locatelli. Pristabdytoje greitoje italų atakoje D. Berardi išsaugojo kamuolį, po dviejų perdavimų jis pasiekia M. Locatelli, kuris puikiu smūgiu smeigia įvartį. Vartininkas Y. Sommeris neturėjo jokių šansų.

50 min. Vos per kelias minutes įvyko du atskiri kieti ir skaudūs žaidėjų susidūrimai, o teisėjas S. Karasiovas parodė ir pirmą mačo geltoną kortelę. Įspėtas buvo per pertrauką pakeistas M. Gavranovičius.

46 min. Jau pirmoje atakoje kampinį uždirbę šveicarai iš šios situacijos nieko nepešė.

Pirmasis kėlinys: Italija – Šveicarija 1:0

38 min. Panašiai kaip mače su turkais, Italijos futbolininkai po įvarčio kiek atsitraukė, leido kamuolį valdyti varžovams, o patys rengė žaibiškas atakas. Ne viena jų atrodė labai pavojingai.

26 min. ĮVARTIS!!! Greitoje atakoje M. Locatelli įspūdingu tolimu perdavimu į kraštą išvedė D. Berardi į laisvą plotą palei dešinę aikštės liniją. Šis su kamuoliu nubėgo iki pat baudos aikštelės, kur atliko skersą perdavimą išilgai vartų, o jį uždarė nuo pat vidurio linijos sprintavęs tas pats M. Locatelli.

24 min. Traumą patyręs G. Chiellini keičiamas F. Acerbi.

Ne, su VAR pasitaręs pagrindinis mačo arbitras S. Karasiovas fiksuoja G. Chiellini žaidimą ranka ir įvarčio neįskaito.

19 min. ĮVARTIS! Komandos kapitonas Giorgio Chiellini po kampinio pirmas prišoka prie kamuolio, nukritusio ant žemės po oro dvikovos ir iš poros metrų smūgiuoja tiesiai į tinklą.

10 min. Pirma rimta proga. L. Spinazzola lengvai prasiveržė kairiuoju kraštu, puikiai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur C. Immobile dėkingoje situacijoje smūgiu galva nepataikė į vartų plotą.

9 min. Atviras futbolas retkarčiais priminė lengvą chaosą, kamuolį vis labiau užvaldė italai, tačiau rimtesnių progų dar nebuvo.

3 min. Švecarija drąsiai pradėjo rungtynes ir labai greitai apsilankė varžvoų baudos aikštelėje, bet ir atkovoję kamuolį italai surengė žaibišką ataką, kuri baigėsi tik prie varžovų baudos aikštelės ribos. Rungtynių pradžioje vyravo atviras futbolas.