2021.06.16 18:50

Turkiją įveikusi Velso rinktinė – viena koja „Euro 2020“ aštuntfinalyje

LRT.lt2021.06.16 18:50

Velso futbolo rinktinė iškovojo pirmąją pergalę, kai A grupės rungtynėse Azerbaidžano sostinėje Baku po atkaklios kovos 2:0 (1:0) įveikė antrą pralaimėjimą patyrusią Turkiją.

Pirmąjį mačo įvartį po Garetho Bale`o perdavimo pelnė Aaronas Ramsey 43-ąją rungtynių minutę. Idealus aukštas G. Bale`o perdavimas iš aikštės gilumos išvedė A. Ramsey į akistatą su vartininku tiesiai per baudos aikštelės vidurį ir patyręs saugas tiksliu smūgiu į vartus nepaliko jokių šansų vartininkui.

Tiesa, pačiam A. Ramsey tai buvo net trečia kone šimtaprocentė proga rungtynėse. Dar 6-ąją minutę atakuojantis saugas turėjo puikią progą pasižymėti, bet kamuolį atmušė vartininkas. 23-ąją minutę dar vieno gero perdavimo sulaukęs valas iš patogios padėties smūgiavo itin netaikliai virš vartų.

Gana permainingose rungtynėse progų turėjo abi komandos. Pora kartų situacijomis nepasinaudojo turkų lyderis ir kapitonas Burakas Yilmazas, gerų progų turėjo ir G. Bale`as.

Būtent Velso rinktinės superžvaigždė galėjo uždaryti mačą dar 61-ąją minutę, kai pats uždirbo 11 metrų baudinį, tačiau puolėjo smūgis skriejo Dievui į langus.

Po šio epizodo turkai buvo perėmė iniciatyvą ir žaidimo kontrolę, sukūrė gerų progų, bet ir patys galėjo praleisti įvarčių. G. Bale`as vienos puikios progos neišnaudojo galva, paskui pataikė tiesiai į vartininką jau per teisėjo pridėtą laiką.

Mačo pabaigoje kilo ir nemenkas susistumdymas, kai B. Yilmazas po pražangos puolime buvo nepatenkintas varžovo veiksmu. Teisėjas parodė geltonas korteles 4 žaidėjams, tačiau raudonų kortelių buvo išvengta.

Pačioje mačo pabaigoje dar sykį varžovus išmaudė G. Bale`as ir atliko antrąjį rezultatyvų perdavimą rungtynėse. Jo perdavimą į vartų tinklą „uždarė“ Connoras Robertsas.

Pirmose rungtynėse Velso futbolininkai išsigelbėjo nuo pralaimėjimo Šveicarijai, mačas baigėsi rezultatu 1:1. Turkija žaidė atidaromąsias rungtynes su Italija ir patyrė sutriuškinimą 0:3.

Ši pergalė Velso rinktinei jau beveik atveria duris į Europos čempionato aštuntfinalį, o turkams trečiajame mače bus būtina pergalė prieš Italiją. Tokiu atveju liks tikėtis patekti į kitą etapą kaip vienai iš geriausių trečiąsias vietas užėmusių komandų.

Antrasis kėlinys: Turkija – Velsas 0:1 (0:1)

90 min. Aikštėje vos nekilo muštynės po turkų atakos. Vienas kitam į akis šoko net keli žaidėjai. Geltonas korteles gavo B. Yilmazas, H. Calhanoglu, B. Daviesas ir C. Mephamas.

87 min. Galingas M. Demiralio smūgis galva pakėlus kampinį buvo puikiai atmuštas D. Wardo.

79 min. Dar sykį pavojingai suveikė A. Ramsey ir G. Bale`o duetas. A. Ramsey įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino varžovą ir pakabino kamuolį į kairę pusę prie vartų įkertančiam G. Bale`ui, kuris laimėjo oro dvikovą, bet jo smūgį galva sugavo vartininkas.

70 min. Turkijos futbolininkai vis labiau stengiasi periimti iniciatyvą, kurti savas atakas, kurios dažniausiai paremtos aukštais perdavimais į baudos aikštelę. Didžioji dalis jų kelia nemažai pavojaus, kai turkų atakos smaigalyje žaidžia galingasis B. Yilmazas.

61 min. Garethas Bale`as šovė 11 metrų baudinį Dievui į langus.

60 min. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į Turkijos rinktinės vartus, kai ties baudos aikštelės kraštu pražanga buvo sustabdytas G. Bale'as.

55 min. B. Yilmazas turėjo geriausią progą rungtynėse, kai po komandos draugo galva atkovoto kamuolio vos iš poros metrų galingai, bet netaikliai šovė virš vartų.

52 min. Puikią progą turėjo G. Bale`as, tačiau Velso rinktinės žvaigždė smūgiavo virš vartų.

Pirmasis kėlinys: Turkija – Velsas 0:1

43 min. ĮVARTIS! Aaronas Ramsey pagaliau išnaudojo savo progą. Idealus aukštas G. Bale`o perdavimas iš aikštės gilumos išvedė A. Ramsey į akistatą su vartininku tiesiai per baudos aikštelės vidurį ir patyręs saugas pagaliau nesuklydo. Tikslus smūgis į tinklą.

35 min. Velso rinktinės futbolininkai greitoje atakoje skriejo į priekį tryse prieš du turkų gynėjus, bet C. Soyuncu meistriškai iškrapštė kamuolį G. Bale`ui iš po kojų ir ataką sustabdė.

29 min. Proga! Turkams pakėlus kampinį kamuolį galva surado K. Ayhanas, kuris smūgiavo tiksliai į vartų kampą, tačiau kamuolį nuo linijos numušė gynėjas.

23 min. A. Ramsey vėjais paleido antrą šimtaprocentę progą. Perdavimu į akistatą su vartininku išvestas saugas smūgiavo link mėnulio.

16 min. Dar viena puiki proga Velsui, kurio žaidėjai kamuolį jau buvo įžaidę iki kone vartų linijos, tačiau paskutinio smūgio į tinklą pritrūko.

9 min. Puikią progą turėjo ir turkų lyderis B. Yilmazas, tačiau puolėjo dešiniajame atakos krašte smūgiuotą kamuolį ranka į užribį nukreipė vartininkas.

6 min. Auksinė proga Velsui. Kairiajame baudos aikštelės krašte į laisvą plotą išvestas A. Ramsey suklaidino varžovą, smūgiavo į artimąjį kampą, bet vartininkas sugebėjo sureaguoti ir atmušti smūgį.