2021.06.16 15:49

Gražus Mirančiuko įvartis leido Rusijai įveikti Suomiją ir pasiekti žūtbūtinę pergalę

LRT.lt2021.06.16 15:49

Rusijos futbolo rinktinė iškovojo pirmąją pergalę „Euro 2020“ turnyre, kai antrose B grupės rungtynėse po atkaklios kovos 1:0 (1:0) įveikė Suomijos rinktinę. Abi šios komandos kartu su Belgijos ekipa, kuri savo antrą mačą žais ketvirtadienį, dabar turi po 3 taškus.

Pergalingą ir kol kas vienintelį Rusijos rinktinės įvartį čempionate pelnė Bergamo „Atalanta“ klube rungtyniaujantis saugas Aleksejus Mirančiukas, pasižymėjęs per teisėjo pridėtą laiką pirmajame kėlinyje.

Tiesa, rungtynes įspūdingu reidu dešiniuoju atakos kraštu atidarė suomiai. Po puikaus J. Raitalos perdavimo į baudos aikštelę vartininką smūgiu galva nuginklavo J. Pohjanpalo. Tačiau netrukus po VAR peržiūros buvo užfiksuota nuošalė.

10-ąją mačo minutę daug erdvės baudos aikštelėje turėjęs M. Odzojevas smūgiavo stipriai, bet labai netaikliai, o jau po trijų minučių smūgiu į virpstą pataikė A. Dziuba, bet teisėjas užfiksavo nuošalę.

Pirmojo kėlinio pabaigoje rusai buvo visiškai prispaudę suomius prie jų pačių vartų ir tai galiausiai baigėsi įvarčiu jau per pridėtą laiką. Atakoje per vidurio zoną suomiai paliko per daug erdvės techniškam A. Mirančiukui, kuris labai gražiu smūgiu nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Antrojo kėlinio pradžioje jau geriau žaidė Suomijos futbolininkai, sukūrę nemažai pavojaus atakose. Suomių lyderis T. Pukki turėjo net kelias puikias progas, bet vienoje jų smūgiavo tiesiai į vartininką, kitoje jam kamuolį iš po kojų kone paskutinę skundę iškrapštė gynėjas.

Sužaidus daugiau nei valandą žaidimo intensyvumas gerokai smuko, suomiams vis sunkiau sekėsi rengti atakas, jos dažnai nutrūkdavo gana anksti. Rusijos futbolininkai į puolimą irgi neskubėjo, mat pergalė minimaliu skirtumu juos tikrai tenkino.

Suomija ėmė žaisti kone va bank tik paskutinėmis mačo minutėmis, kai rusai sukūrė kelias geras progas, o jau per teisėjo pridėtą laiką labai netaikliai iš tikrai patogios padėties pramušė R. Žemaletdinovas.

B grupės lydere lieka Belgija, kuri ketvirtadienį žais su Danijos rinktine. Suomiai ir rusai dabar taip pat turi po tris taškus, o aukštesnę vietą grupėje užima Rusija.

Pirmasis kėlinys: Suomija – Rusija 0:1 (0:1)

90+3 min. Dar viena ideali Rusijos rinktinės proga, kurios iš maždaug 13 metrų atstumo neišnaudojo R. Žemaletdinovas.

89 min. Puiki P. Arajuri proga po standartinės situacijos baigėsi netaikliu bandymu smūgiuoti galva iš kelių metrų.

82 min. Mačas kurį laiką vyko gana ramiai, suomiai bandė atakuoti, tačiau dažnai trūkdavo tikslumo, rusams pergalė 1:0 tiko, tad jie į priekį labai neskubėjo.

72 min. L. Hradecky išgelbėjo suomius nuo antrojo įvarčio. Apmaudžiai suomiams praradus kamuolį aikštės viduryje Rusija surengė žaibišką ataką, kurios smaigalyje atsidūrusio D. Kuziajevo smūgį atmušė vartininkas.

66 min. Greita Rusijos rinktinės ataka baigėsi puikiu A. Dziubos perdavimu R. Žemaletdinovui, kurio smūgis pažeme prariedėjo pro pat tolimąjį vartų virpstą.

58 min. Suomiai kurį laiką gerokai spaudė rusus atakoje. Puikiai smūgiui progą susikūrė R. Lodas, bet smūgį spėjo blokuoti gynėjas, netrukus šansą turėjo ir T. Pukki.

53 min. Dar viena pavojinga suomių ataka baigėsi geru T. Pukki smūgiu į vartus iš kairiojo krašto, bet puolėjas smūgiavo tiesiai į vartininką.

49 min. Puikia sužaidęs R. Lodas perėmė kamuolį aikštės viduryje, pradėjo greitą ataką, atliko puikų perdavimą į priekį skuodusiam T. Pukki, tačiau paskutinę akimirką gynėjas I. Divejevas iškrapštė kamuolį suomiui iš po kojų slysdamas.

Pirmasis kėlinys: Suomija – Rusija 0:1

45+4 min. Dar viena puiki rusų proga, tačiau A. Dziuba po aukšto perdavimo galva mušė tiesiai į vartininką.

45+2 min. ĮVARTIS! Aleksejus Mirančiukas pelnė pirmą Rusijos rinktinės įvartį šiame čempionate. Atakoje per vidurio zoną suomiai paliko per daug erdvės techniškam A. Mirančiukui, kuris labai gražiu smūgiu nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

45 min. Kėliniui baigiantis Rusijos futbolininkai vis rimčiau spaudė suomius prie jų vartų. Suomių gynyba braškėjo, tačiau laikėsi be labai pavojingų varžovų progų.

37 min. Puiki rusų ataka kairiuoju kraštu ir labai pavojingas skersas perdavimas pažeme palei vartus vos nesibaigė rusų įvarčiu. Paskutinę akimirką J. Uronenas numuša kamuolį kone nuo ruso kojos.

25 min. Pirmasis šių rungtynių keitimas atliktas dėl traumos. Labai auktai kovoje dėl kamuolio iššokęs M. Fernandesas labai skudžiai krito ant nugaros viršutinės dalies, dėl ko brazilas negalėjo tęsti mačo. Jo vietą aikštėje užėmė V Karavajevas.

20 min. Rusijos rinktinės atakos vis pavojingėjo, o suomiai gynyboje jau bent pora kartų suklydo labai stipiai, tačiau mačo šeimininkai tomis klaidomis nepasinaudojo.

13 min. A. Dziuba kala į vartų virpstą, tačiau šoninis teisėjas iškart pakėlė nuošalės taisyklės pažeidimą rodančią vėliavėlę.

10 min. Puiki proga. Kamuolį baudos aikštelės dešinėje gavęs M. Ozdojevas stovėjo vienas prieš vartus su labai daug erdvės, bet smūgiavo gerokai virš vartų.

9 min. Nuo pat rungtynių pradžios kamuolio kontrolė prilausė Rusijos futbolininkams, o suomiai ramiai atsitraukę gynėsi ir laukė savo progų atakoms. Visai kaip ir pirmose rungtynėse su Danija.

3 min. ĮVARTIS krito, bet jis neįskaitomas. Joelis Pohjanpalo po idealaus J. Raitala perdavimo iš krašto įmušė galva, tačiau teisėjas fiksavo nuošalę perduodant kamuolį įvarčio autoriui.

Rusija Europos čempionato starte atrodė itin slogiai ir belgams pralaimėjo 0:3.

Suomija, nors ir nugalėjo danus 1:0, tačiau pergalę apkartino įvykiai aikštėje. Pirmojo kėlinio pabaigoje metu širdies smūgį patyrė Danijos rinktinės lyderis Christianas Eriksenas. Jis vėliau buvo atgaivintas, o pati dvikova pratęsta po valandos.