Sportas

2016.08.02 14:52

Brazilijoje suimti įtariamieji, planavę surengti teroristinę ataką per Olimpines žaidynes

DELFI.lt2016.08.02 14:52

Brazilijos policija pranešė, kad suėmė kelis žmones, kurie įtariami planavę surengti teroristinį išpuolį per Olimpines žaidynes, kurios vyks Rio de Žaneire.

Kaip praneša CNN, suimta net 10 asmenų, priklausiusių grupuotei, kuri, manoma, planavo terorizmo išpuolius per Olimpines žaidynes.

Pranešama, kad asmenys nepriklausė nusikalstamai grupuotei „Islamo valstybė“ (IS), tačiau ieškojo kontakto su IS, informuoja BBC. Kaip pranešė teisingumo ministras, grupė įtariamųjų buvo užverbuota „Islamo valstybės“ ir vienintelį ryšį palaikė internetu. Interneto forumuose juos ir pastebėjo Brazilijos teisėsauga.

Vokietijos naujienų portalas spiegel.de praneša, kad vienas iš sulaikytų vyrų buvo užmezgęs kontaktus su viena organizacija Paragvajuje, kuri turėjo parūpinti kovinių ginklų, kalašnikovų AK-47.

Asmenys sulaikyti pietinėje Paranos valstijoje likus dviem savaitėms iki olimpinių žaidynių Rio de Žaneire pradžios. Numatyta, kad žaidynes saugos 85 tūkst. teisėsaugos pareigūnų.

Laikinasis Brazilijos prezidentas Michelis Temeras pareiškė, kad dėl šio įvykio sušauktas skubus ministrų kabineto posėdis.

Balandžio 15 d. pasirodė pranešimų, kad teroristai pagrasino rengsią išpuolius Brazilijos miestuose olimpinių žaidynių metu. Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 5–21 dienomis.

Numatyta, kad žaidynes saugos 85 tūkst. teisėsaugos pareigūnų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.