Sportas

2016.08.02 14:48

Keturiolika valstybių paragino IOC išmesti Rusiją iš Rio žaidynių

15min.lt2016.08.02 14:48

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) gavo 14-os pasaulio valstybių antidopingo agentūrų pasirašytą laišką, kuriuo raginama išmesti Rusiją iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

Laiškas asmeniškai adresuotas IOC prezidentui Thomasui Bachui. Jame prašome imtis pačių griežčiausių priemonių prieš „institucinį, valstybės valdomą dopingo sistemą“ ir užtikrinti olimpinių žaidynių sąžiningumą.

Vis dėlto laiške rašoma, kad savo nekaltumą ir „švarumą“ įrodę atletai galėtų varžytis žaidynėse po olimpine vėliava.

Teigiama, kad IOC negali palikti sprendimo dėl Rusijos atskirų sporto šakų tarptautinėms federacijoms – tam paprasčiausiai nebėra laiko.

Laišką pasirašė JAV, Vokietijos, Japonijos, Kanados, Egipto, Najosios Zelandijos, Ispanijos, Austrijos, Danijos, Suomijos, Nyderlandų, Norvegijos, Švedijos ir Šveicarijos anidopingo agentūrų atstovai.

Savaitės pradžioje Richardo McLareno vadovaujam WADA vada taryba teigė, kad Rusijoje buvo sukurta valdžios reguliuojama dopingo programa, kad padėjo Sočio olimpinėse žaidynėse rusams skinti medalius.

Ataskaita tvirtina, kad 2011–2015 metų laikotarpiu įvairiose žiemos ir vasaros sporto šakose dauguma Rusijos sportininkų mėginių buvo manipuliuojama.

IOC trečiadienį (liepos 20 d.) pranešė, kad sprendimą dėl Rusijos dalyvavimo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse paskelbs per artimiausias septynias dienas.

Rusų sukčiavimo pateikiant dopingo pavyzdžius schema, 15min.lt nuotr