Naujienų srautas

Sportas2016.07.21 13:55

U. Baikštytė: reikia daug dirbti, kad pasiekčiau A. Palšytės lygį

LRT.lt 2016.07.21 13:55

Lietuvos šuolininkėms į aukštį – sidabriniai metai. Europos lengvosios atletikos čempionate antra buvo Airinė Palšytė, o praėjusią savaitę Europos iki 18 metų pirmenybėse jos pėdomis pasekė Urtė Baikštytė. 17-metė šiaulietė Tbilisyje (Gruzija), kepinant alinančiam 40-ies laipsnių karščiui, pranoko geresnius asmeninius rekordus turėjusias varžoves ir tapo pirma šio čempionato prizininke iš Lietuvos istorijoje.

„Dabar jaučiuosi labiau pavargusi nei laiminga, emocijos praėjo“, – įžengusi į Vilniaus oro uostą šyptelėjo U.Baikštytė.

Sportininkė buvo viena iš 15 „nelaimėlių“, kurių kelionė iš Gruzijos į Lietuvą truko kone pusantros paros. Lengvaatlečių delegacija Tbilisyje į orą pakilo net keturiomis valandomis vėliau, tad Kijeve (Ukraina) persėsti turėję lietuviai į kitą lėktuvą nebespėjo, naktį praleido ant grindų oro uoste, o kitą dieną išskrido ne į Vilnių, bet į Taliną – tiesioginiuose reisuose vietų mūsiškiams nebebuvo.

„Parą praleidome oro uoste, viešbučio negavome, bet išgyvenome bei grįžome, tad dabar tik išsimiegoti ir pavalgyti. Ar dėl medalio kartočiau tokį scenarijų? Kad ir šimtą kartų“, – juokėsi U. Baikštytė.

Medalis lengvai į lietuvės kišenę „neįšoko“: kvalifikacijoje sportininkė dukart suklydo bandydama įveikti 175 cm, tačiau susitvarkė su įtampą bei šį aukštį peršoko vieninteliu likusiu bandymu. Norint patekti į finalą Juzefos Baikštienės auklėtinei reikėjo įveikti ir 178 cm, tačiau jį U. Baikštytė peršoko iškart.

Įnirtinga kova dėl apdovanojimų vyko finale. Septynios sportininkės įveikė 175 cm, tačiau 179 cm aukštis per pirmus du bandymus pakluso tik švedei Majai Nilsson. Iš likusių šešių lengvaatlečių peršokti 179 cm pavyko tik U. Baikštytei, kuri taip užsitikrino bent sidabro medalį. Vėliau švedė įveikė ir 182 cm, o emocijų pagauta lietuvė nebesugebėjo parodyti visų savo galimybių.

„Labai smagu dėl medalio, jau praėjusiais metais jo norėjosi. Buvau penkta (2015-ųjų Europos jaunimo olimpiniame festivalyje – aut. past.), nelikau patenkinta savimi. Rezultatas ir dabar netenkina, norėjosi šokti daugiau, bet nepakovojau iki galo, kai užplūdo emocijos, – sakė sidabrinė prizininkė.

R. Trakio nuotr.

– Kvalifikacijoje, kai 175 cm įveikiau trečiu bandymu, patyriau daug streso, galvojau, kad toliau nepateksiu. Mintys buvo pačios blogiausios, nors taip negalima, bet po antro šuolio pagalvojau, kad turiu tiesiog atsipalaiduoti ir daryti, ką moku geriausiai. Negalvojau, kaip reikia techniškai, o peršokus užplūdo euforija.“

Prieš septynerius metus, būdama tokio amžiaus, kokio dabar yra U. Baikštytė, pasaulio jaunių čempionate dalyvavo A. Palšytė, ten peršokusi 182 cm ir užėmusi ketvirtą vietą. Jaunoji šiaulietė viliasi sekti Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždės pėdomis, bet nenoriai prognozuoja, kada priartės prie pastarosios rezultatų.

„Labai gerai, kad Airinė parvežė medalį ir kelia Lietuvos lengvosios atletikos lygį. Yra į ką lygiuotis, visada stebiu ją varžybose, šuolius, kartais treniruotes. Įdomu pamatyti, jei ji būna stadione, – pasakojo U. Baikštytė. – Neįsivaizduoju, kiek laiko prireiks, kad pasiekčiau jos lygį. Tiesiog reikia labai daug dirbti, tiek psichologiškai, tiek fiziškai, o tada žiūrėsime.“

Dar šiemet pagerinti asmeninį rekordą U.Baikštytė galės du kartus – šią savaitę Vilniuje vyksiančiame Baltijos šalių jaunių mače bei po savaitės Pabaltijo jaunimo mače Estijoje. Kitą vasarą jaunosios šuolininkės lauks Europos jaunimo čempionatas.

„Dar laukia du Pabaltijo mačai, po to reikės atostogų, nes vasaros sezonas buvo itin ilgas“, – šyptelėjo U. Baikštytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi